دکتر روحانی رئیس جمهوری برای حضور در محل معدن زمستان یورت آزادشهر و دیدار با معدنکاران و خانواده های جانباختگان حادثه این معدن صبح یکشنبه از طریق فرودگاه بین المللی گرگان وارد گلستان شد و مورد استقبال استاندار و مسئولان استان قرار گرفت.

به گزارش سحر –  پایگاه اطلاع‌رسانی ستاد حسن روحانی،  دکتر روحانی روز یکشنبه در فرودگاه گرگان و در جمع خبرنگاران ضمن ‏تسلیت به مردم استان گلستان و شهرستان آزادشهر، گفت: بررسی علل حادثه و پیشگیری از وقوع چنین ‏حوادثی از اهداف مهم این سفر محسوب می‌شود و امیدواریم با برنامه‌ریزی‌های بهتر و دقیق‌تر شاهد چنین ‏حوادثی در آینده نباشیم.‏

رییس‌ جمهور خاطرنشان کرد: در این سفر ضمن بازدید از محل حادثه، اقداماتی که تاکنون در این زمینه ‏انجام شده و نیز وضعیت خانواده‌های داغدیده و خانواده‌هایی که از سرنوشت عزیزان آنها خبری در دست ‏نیست، مورد بررسی قرار خواهد گرفت.‏

رئیس جمهوری بلافاصله به سمت شهرستان آزادشهر حرکت کرد تا از نزدیک در جریان روند امداد رسانی به معدنچیان محبوس قرار گیرد.

در این سفر محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت و زهرا احمدی پور رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ رئیس جمهوری را همراهی می کنند.

علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز از شب گذشته به گلستان آمده است و اکنون در محل معدن زمستان یورت آزادشهر حضور دارد.

در پی حادثه انفجار معدن زغال سنگ زمستان یورت آزادشهر که مقارن ظهر چهارشنبه هفته گذشته رخ داد، علاوه بر مصدومیت 73 نفر از کارگران معدن، 35 نفر محبوس شدند که تاکنون پیکر 22تن از معدن خارج شده است و تلاش برای مشخص شدن وضعیت 13 معدنکار همچنان ادامه دارد.

شهرستان آزادشهر با افزون بر 90 هزار نفر جمعیت درشرق استان گلستان واقع است.

 

رئیس جمهوری با معدنکاران و خانواده حادثه دیدگان معدن آزادشهر دیدار کرد

رئیس جمهوری در شهر نوده خاندوز از توابع شهرستان آزادشهر در شرق گلستان حضور یافت و با معدنکاران و خانواده های کارگران مصدوم و جانباخته حادثه انفجار معدن زمستان یورت دیدار و از آنان دلجویی کرد.

رئیس جمهوری قبل از دیدار با خانواده حادثه دیدگان معدن زمستان یورت آزادشهر با چرخبال از موقعیت معدن بازدید کرد.

 

82519629-71592086

 

روحانی: مقصران حادثه انفجار معدن آزادشهر باید محاکمه شوند

دکتر حسن روحانی  هنگام بازدید از معدن زمستان یورت آزادشهر در جمع معدنچیان و خانواده های آنان اظهار کرد: بی شک مقصران وقوع این حادثه تلخ پس از صدور حکم قضایی به مردم معرفی خواهند شد.

رئیس جمهوری با تصریح بر اینکه خسارت مالی قابل جبران است اما موضوع جان افراد متفاوت است؛ افزود: هیچ کس در قبال وارد شدن آسیب به جان مردم استثنا نیست و نباید از کنار این قصورها که به وارد شدن تلفات جبران ناپذیر منجر شد به آسانی گذشت.

وی بیان کرد: پیش از این قرار بود معاون اول رئیس جمهوری به گلستان بیاید و از این معدن آسیب دیده بازدید کند اما ترجیح دادم به واسطه گستردگی ابعاد فاجعه و خسارت های فراوان آن شخصا به منطقه بیایم و علاوه بر دیدن روند امداد رسانی با خانواده های معدنچیان جان باخته دیدار کنم.

روحانی افزود: تاکنون پیکرهای تعدادی از معدنچیان از داخل معدن خارج شده و هنوز تعداد کارگران دیگر داخل معدن معلوم نیست که جان این عزیزان به هیچ عنوان قابل جبران نیست.

وی ادامه داد: مطابق وظیفه دینی و شرعی در قبال جان مردم ایران مسوولیم و تلاش می کنیم تا حد امکان اندوه این مصیبت وارد شده را کاهش دهیم.

رئیس جمهوری گفت: به وزرای مربوطه و استاندار گلستان دستور دادم زندگی همه کارگران بررسی شود، عقب ماندگی حقوقی آن ها جبران شود و اگر مشکل مسکن دارند برای تامین خانه آنان اقدام شود.

روحانی بیان کرد: استاندار گلستان موظف است به خانه تک تک جانباختگان رفته و مشکلات آن ها را بررسی و برای حل آن ها برنامه ریزی کند.

وی افزود: وزیر کار که مسوول پیگیری مشکلات کارگران و حادثه معدن آزادشهر است یک ماه دیگر به این منطقه می آید تا تمام وعده های داده شده را پیگیری و اجرای آن را رصد کند.