نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز دلواپسان دقیقا نقاط قوت دولت یازدهم از جمله مسائل هسته ای و اقتصادی را نشانه گرفته و تخریب می کنند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین مهدی شیخ، شنبه شب درگردهمایی فرهنگیان حامی دکتر روحانی در فرهنگسرای جوان قم با بیان این که مردم کشورمان با گذشت سال ها از انقلاب اسلامی همه ساله نسبت به استفاده از حق رای خود مصمم تر هستند، اظهار داشت: نخستین مساله، حضور پرشور در انتخابات است و همه باید با روشنگری، دیگران را به حضور در پای صندوق های رای ترغیب و تشویق تا به پیشرفت و توسعه دست پیدا کنیم.

وی بر ضرورت انتخاب کاندیدای اصلح در انتخابات ریاست جمهوری بر اساس عقل و اندیشه تاکید کرد و گفت: ما در گذشته دورانی را شاهد بودیم که متاسفانه از عقل گرایی در جامعه فاصله گرفتیم و عده ای بدون توجه به حافظه تاریخی ملت ایران سخنانی می گویند که برای ما تعجب آور است.

وی اعتدال و پرهیز از افراط و تفریط را مهمترین نشانه تعقل دانست و تصریح کرد: دولت یازدهم هیچ گاه از مسیر اعتدال خارج نشد و همواره با مردم و مخالفان مدارا می کرد، البته مدارا به معنای تسلیم شدن نیست بلکه دوری از گزند دشمنان است.

شیخ همچنین با اشاره به قانون گرایی دولت یازدهم و قانون گریزی در دولت های نهم و دهم، خاطرنشان کرد: استفاده از مشورت دیگران و دوری از غرور از نشانه های عقل و اندیشه است که می تواند انسان را در مسیر سعادت و سلامت به پیش ببرد.

وی با بیان این که تخصص گرایی در اداره امور جامعه بسیار مهم است، اظهار داشت: متاسفانه در دولت گذشته شوراهای مشورتی بسیاری منحل شد و آنها خود را عالم به همه امور می دانستند و بسیاری از ذخایر انقلاب و نخبگان جامعه را کنار زدند.

نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان این که انسان عاقل همواره محاسبه گر است و هزینه و فایده را در نظر می گیرد، از بیان برخی وعده های بی حساب و کتاب انتقاد کرد و گفت: انسان عاقل همواره به دنبال جذب حداکثری و دفع حداقلی است، اما واقعا کسانی که خود را رقیب دولت یازدهم می دانند اینگونه هستند.؟

وی ستیزه جویی را از نشانه های کم عقلی عنوان کرد و افزود: متاسفانه در گذشته شاهد بودیم که چنگ انداختن به صورت دیگران و ستیزه جویی، کشور را به کدام سمت و سو برده و جامعه را دچار خسارت ها و تباهی های بسیاری کرده بود.

شیخ با بیان این که دولت یازدهم دولت عقلانیت و تدبیر بود و برجام یکی از نشانه های روشن آن است، خاطرنشان کرد: با وجود تحریم ها، صنعت هسته ای به زودی متوقف می شد و این برجام بود که صنعت هسته ای کشورمان را نجات داد.

وی با بیان این که پس از برجام می توانیم اورانیوم و کیک زرد وارد کرده و محصولات غنی سازی شده را صادر کنیم، تصریح کرد: دلواپسان که برجام را به شدت مورد هجمه قرار داده بودند، امروز می گویند که چرا شما از برجام استفاده نمی کنید و این از طنزهای تلخ کشورمان است.

وی با بیان این که دلواپسان دقیقا نقاط قوت دولت را نشانه گرفته و تخریب می کنند، اظهار داشت: در چهار سال گذشته یکی از قوی ترین دولت ها را در بخش های اقتصادی شاهد بوده ایم، البته ضعف هایی هم وجود دارد که عمده آنها به دلیل تخریب گسترده اقتصاد در دولت های نهم و دهم بود.

وی دادن وعده های گوناگون از سوی کاندیداهای انتخابات را نشانه خوب بودن وضع دولت دانست و گفت: اگر برخی می خواهند یارانه ها را افزایش دهند، به طور حتم یا باید مالیات ها را افزایش داده و یا قیمت حامل های انرژی را افزایش دهند و آن هنگام است که 2 میلیون و 500 هزار ریال ارزش کمتری از 450هزار ریال خواهد داشت.

شیخ با بیان این که داعیه داران ولایت فقیه و امام زمان(عج) در دولت گذشته لطمه ها و ضربه های سختی به باورهای دینی و انقلابی مردم و جوانان زدند، تصریح کرد: امروز همه ما وظیفه داریم که مردم را نسبت به مساله پوپولیسم و وعده های کاذب و سراب هایی که برخی نشان می دهند واکسینه کرده و قشرهای مختلف مردم را آگاه کنیم.