غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی ، عضو هیات رئیسه فراکسیون مستقلین مجلس شورای اسلامی گفت: موفقیت اقتصادی روحانی در چهارساله  اخیر واقعیتی است که عده ای بشدت به دنبال نفی کردن آن هستند و برای  کمرنگ کردن آن  از هر ابزار از جمله شایعه سازی در باره  تعطیلی کارخانه ها  استفاده می کنند.

 

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با سحر - پایگاه اطلاع رسانی  ستاد انتخاباتی دکتر حسن روحانی - با بیان اینکه اقتصاد کشور در دولت روحانی شرایط به مراتب بهتری نسبت به دولت های قبل داشته است، گفت: البته تمام موضوعات را نمی توان اقتصادی دید و همه چیز را بر اساس اقتصاد ارزیابی کرد.

 

به گفته جعفرزاده ایمن آبادی در برخی دولت های انقلاب از جمله دولت حسن روحانی ما شاهد یک روند سالم اقتصادی در کشور بودیم ولی آیا این روند سالم منتهی به حل تمامی مشکلات اجتماعی، فرهنگی، رفاهی، سلامت و غیره می شود؟ بدیهی است که نمی توان راه حل تمامی مسائل را در اقتصاد دید.

 

این عضو هیات رییسه فراکسیون ولایت مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه موضوعات اقتصادی محور اصلی انتخابات پیش رو هستند، اعلام کرد: در شرایط کنونی وجهه غالب موضوعات اقتصادی است و دقیقا همین مساله باعث شده تا اقتصاد در فضای عمومی جامعه از جمله انتخابات ریاست جمهوری آینده مهم تلقی شود .

 

او با اشاره به  جریان سازی مخالفان دولت روحانی در باره عملکرد اقتصادی دولت یازدهم  تاکید کرد: اگر با همین نگاه نیز به سمت انتخابات برویم ، باید بر این واقعیت اذعان داشت که دولت روحانی یک کارنامه اقتصادی موفق داشته است.

 

شایعه سازی ها  از کجا آب می خورد؟

جعفرزاده ایمن آبادی با اشاره به اینکه مردم در دولت های گذشته هر هفته با تغییر تصاعدی قیمت ها و تورم بالای 40 درصدی مواجه بودند و اکنون این فضا در کشور وجود ندارد، گفت: روحانی کشور را در شرایطی تحویل گرفته بود که دولت های احمدی نژاد به ویژه دولت دهم از کشور خرابه ای بیشتر باقی نگذاشت. همچنین سیاست های غلط اقتصادی و سیاسی دولت دهم آنچنان شرایط را سخت کرد که دولت بعدی – دولت یازدهم- ابزاری کارگشا برای بهبود شرایط اقتصادی کشور در اختیار نداشته باشد. اما روحانی آمد و به این مخروبه ارث رسیده از دولت های قبل سامان بخشید.

 

این نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اشتباهات جبران ناپذیر دولت دهم باعث شده بود که ارتباط بازار و تجارت ایران با بازارهای جهانی به نازل ترین سطح ممکن برسد و روندی منحصر به فرد آن دولت در مذاکرات هسته ای و موضوعات بین المللی کشور را با تحریم های مختلف اقتصادی ظالمانه مواجه کرد تا ابزاری همچون فروش عمده نفتی از دولت یازدهم گرفته شود. بنابراین طبیعی است که دولت روحانی در حل موضوع اقتصاد با چالش های مختلفی رو به رو باشد.

 

این عضو هیات رییسه فراکسیون ولایت مجلس شورای اسلامی  با  طرح این  موضوع  که  خوب است مردم بدانند شایعه ساز ی های علیه دولت یازدهم از کجا آب می خورد، تصریح کرد: متاسفانه عده ای نمی خواهند به موفقیت دولت روحانی در عرصه اقتصاد اعتراف کنند و در آستانه انتخابات دولت را با طرح شایعاتی نظیر تعطیلی کارخانه ها و تولیدی ها مورد انتقاد قرار دهند. در حالی این موضوع عملا یک دروغ پراکنی علیه دولت است و ثانیا اگر کارخانه و تولیدی در این دوران دچار ورشکستگی و تعطیلی شده است، دلیل عمده آن به شرایط کشور در دولت سابق مربوط است که همگان به این موضوع واقف بوده و برای بیان آن نیاز به نبش قبر گذشته نیست.