فاطمه راکعی، فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: حسن روحانی باید در این مناظره ها قابل فهم تر، رک تر و صریح تر از همیشه با مردم سخن بگوید تا عوام ترین افراد نیز عملکرد و کارنامه چهار ساله دولت را بهتر از قبل درک کنند.

 

دکتر فاطمه راکعی در گفت و گو با سحر - پایگاه اطلاع رسانی ستاد انتخاباتی دکتر حسن روحانی - چرا باید از روحانی در این انتخابات حمایت کرد، گفت: حمایت دوباره از دولت روحانی در واقع هموار کردن زمینه ها برای برنامه ها و شعار های انتخاباتی حسن روحانی است که بخشی از آن هنوز طی چهار سال گذشته به دلیل برخی مانع تراشی ها و همین طور برخی شرایط نامساعد به جامانده از دولت دهم همچون قطع نامه ها و تحریم های هسته ای، ممکن نبود.

 

عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت اسلامی ضمن اشاره به آغاز مناظره های انتخاباتی از جمعه، تصریح کرد: مناظره ها نقش بسیار مهمی در تصمیم گیری مردم برای اعلام حمایت از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری دارد و بر همین اساس انتظار می رود که نامزدها با برنامه مشخص و مدونی به این مناظره ها ورود کنند.

 

این عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت ادامه داد: مردم در این مناظره ها انتظار بیان حقایق و واقعیات را دارند و آقای روحانی باید از این فرصت استفاده کرده و مردم را در جریان عملکرد و کارنامه چهار ساله دولت خود قرار دهد. به ویژه آنکه ما در روزهای باقی مانده تا انتخابات شاهد آن هستیم که جریان های سیاسی مخالف دولت تلاش بر آن دارند تا فضای عمومی جامعه را علیه روحانی بشورانند و برای جلوگیری از این اتفاق آقای روحانی می بایست حقایق را برای مردم از طریق ارائه آمار و ارقام بیان کند.

 

راکعی در ادامه کارنامه دولت یازدهم را موفق و قابل دفاع ارزیابی کرد و افزود: دولت روحانی با توجه به وضعیتی که در کشور حاکم بود همچون میراث مخروبه دولت دهم و همچنین ابزار محدودی که در اختیار داشت مانند مجلس دوره نهم که عموما موضع مخالفی با دولت داشت، موفق و قابل دفاع عمل کرده است.

 

این نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: نباید فراموش کرد که در مجلس نهم بسیاری از مسائل و مطالبات دولت با مانع تراشی مخالفان و تندروها به بن بست رسید تا طی دو سال ابتدایی دولت ،حسن روحانی و کابینه اش با یک جریان تندرو و دلواپس رو به رو باشد.

 

این فعال اصلاح طلب در پاسخ به این سوال که چرا باید از روحانی در انتخابات حمایت کرد، گفت: دولت روحانی در دوره چهار ساله خود عملکرد موفقی داشت . این در حالی است که آقای روحانی با موانع جدی همچون مجلس نهم و برخی جریان ها و سیاست های وابسته به دولت دهم که هنوز بر سر کار بودند، مواجه شد ولی حالا که این موانع کنار رفته است به نظر می رسد که دولت در شرایط خوبی برای تحقق وعده های خود قرار دارد.

 

او افزود: حمایت دوباره از دولت روحانی در واقع هموار کردن زمینه ها برای برنامه ها و شعار های انتخاباتی حسن روحانی است که بخشی از آن هنوز طی چهار سال گذشته به دلیل برخی مانع تراشی ها و همین طور برخی شرایط نامساعد به جامانده از دولت دهم همچون قطع نامه ها و تحریم های هسته ای ممکن نبود.