غلامرضا حیدری، نماینده مجلس دهم شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اگر مشارکت بالا باشد، کاندیداهای اصلاح طلب پیروز میدان خواهد بود،گفت: در مناظره دوم که قالیباف و رئیسی و میر سلیم در حمله به عملکرد دولت روحانی هماهنگ بودند.

وی در گفت وگو با سحر- پایگاه اطلاع رسانی ستاد انتخاباتی دکتر حسن روحانی- اظهار کرد: به عقیده من این افراد با این حملات می خواهند از مشارکت مردم بکاهند در نتیجه آراء خاکستری که پای صندوق های رای سمت اصلاح طلبان خواهد رفت کاهش خواهد یافت.

او با بیان اینکه اکنون یکی از مهمترین مشکلات دلسردی مردم به ویژه جوانان و دانشجویان برای آمدن پای صندوق است، ادامه داد: زمانی که اصول گرایان همه را به دزدی و قاچاقچی متهم می کنند، مخاطب برنامه فکر می کند که همه از یک جنس هستند لذا در انتخابات شرکت نخواهد کرد.

حیدری با تاکید بر اینکه اگر فضا به سمت دو قطبی شدن پیش رود بر اساس تجربیات گذشته آراء خاکستری موج ایجاد می کنند و در انتخابات حضور می یابند، گفت: اصول گرایان در شهرهای کوچک در حال تلاش برای جذب آراء هستند البته باید بگویم که تمرکز آنها بر روی آقای رئیسی است.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه یک نگرانی وجود دارد که در مورد بعضی مسائل آبروی نظام مطرح است، عنوان کرد: به طور مثال اگر بخواهند برخی از عملکردهای آقای رئیسی را در مقام حاکم شهر و قاضی مطرح کنند شاید بازتاب عمومی آن به نفع نظام نباشد.

او در ادامه تاکید کرد: آقای روحانی باید این نکته را بشکافد که با رویکرد نظامی گری نمی توان کشور را اداره کرد. من اصلا با تقویت قدرت نظامی کشور مخالف نیستم اما زمانی که رویکرد نظامی گری با دنیا بگیریم ناخودآگاه دنیا هم با شما این گونه برخورد خواهد کرد درصورتی که اگر رویکرد تعامل مثبت با دنیا در نظر داشته باشیم، دیگر هزینه سنگین این رویکرد را نخواهیم پرداخت.

وی افزود: بحث عدالت اجتماعی از موضوعاتی است که به خوبی از جانب آقای روحانی قابل دفاع است، او باید اشاره کند که تحریم های بانکی بر روی افزایش قیمت ها چه تاثیری گذاشته است. او باید به خوبی این مسائل را با مثال های عمومی تر و مخاطب قرار دادن روستائیان مورد توجه قرار دهد.

حیدری یادآور شد: مطرح شدن بحث افزایش یارانه به 250 هزار تومان موضوعی است که توجه بسیاری از روستائیان را به خود جذب خواهد کرد لذا این موضوع در جمع آوری رای بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

او با اشاره به اینکه حمایت آقای ناطق نوری در رقابت های انتخاباتی پیش رو از آقای روحانی سبب ایجاد موجی می شود که می تواند موثر باشد، گفت: حمایت جمعی از اساتید دانشگاه شریف در نامه ای از آقای روحانی نیز از جمله مواردی است که در این راستا می تواند تاثیر وافری داشته باشد.

وی در پایان سخنانش اظهار کرد: به عقیده من انتخابات در مرحله اول تمام خواهد شد اما تجربه نشان می دهد که هرچه خشونت زیاد شود در جلب آراء به ضرر آنها می تواند موثر باشد چون اکنون جامعه ایرانی یک جامعه نیمه باز رو به باز است و مردم با دسترسی به امکانات و فضاهای مجازی به سرعت پاسخ این خشونت ها را خواهند داد لذا در نهایت این خشونت ها به نفع آن افراد خواهد بود.