معاون حقوقی رئیس جمهوری؛ آرامش سیاسی، ثبات در حوزه اقتصادی، خروج از رکود و ایجاد امید و نشاط در جامعه را از کارهای بزرگ دولت تدبیر و امید عنوان کرد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین مجید انصاری روز دوشنبه در جشنواره نشاط و امید جوانان استان ایلام اظهار کرد: یکی از ویژگی های مهم کشور ما جوان بودن جمعیت است.

وی افزود: مساله جوان بودن جمعیت، یک فرصت برای دولت و برنامه ریزان کشور تلقی می شود و می توان در جهت رشد و توسعه کشور اقدام های موثر و مثبتی انجام داد.

معاون حقوقی رئیس جمهوری تاکید کرد: در طول بیش از سه سال و نیم از عمر دولت یازدهم، دولت سعی کرده است تا آوارهای سنگینی که مسیر توسعه و اقتصاد را زمین گیر و امکان سرمایه گذاری خارجی و گشودن بازارهای جهانی برروی کالای ایرانی را مسدود کرد با استفاده از خرد جمعی، استادان و اقتصاد دانان کشور و با بکارگیری مدیران مجرب مسیر کشور را فراهم کند.

انصاری یادآور شد: در ابتدای آغاز بکار این دولت در عرصه اقتصاد با وضعیتی مواجه بودیم که به تعبیر شخص آقای رئیس جمهوری، اقتصاد به مثابه شخصی بود که بر اثر تصادف دچار خونریزی شدید شده و هر لحظه امکان مرگ او وجود داشت.

وی بحث رکود و تورم را 2 نشانه اقتصاد خطرناک در یک کشور اعلام کرد و گفت: با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید محیط کسب و کار آرام شد، به این معنی که وقتی مردم صبح از خواب بیدار شدند دیگر نگران افزایش 200 درصدی دلار نبودند، دولت توانست رکود را مهار کند و کشور را به شرایط مناسب و رشد اقتصادی قرساند.

وی با اشاره به صحبت های اخیر یکی از نامزدهای ریاست جمهوری گفت: یکی از نامزدها در مناظره تلویزیونی اعلام کرد که رشد اقتصادی با تکیه بر نفت هنر نیست، پس چرا وقتی شما آن را انجام می دهید؛ مایه افتخار است.؟

وی افزود: صادرات نفت کشور در سال 92 کاهش یافت و به زیر یک میلیون بشکه رسید، دولت در این خصوص اقدام کرد و برای حل معضلات کشور، برجام را کانون توجه قرار داد و حوزه اقتصاد کشور را به شرایط مناسب تری نسبت به قبل رساند.

معاون حقوقی رئیس جمهوری اظهار کرد: دولت یازدهم در طول فعالیت خود توانست با دنیا رابطه برقرار کند و موج ایران هراسی را به ایران گرایی تبدیل کند تا امروز در دنیا از رئیس جمهوری ایران به عنوان منادی صلح یاد کنند.

انصاری تاکید کرد: امروز ایران اسلامی میان این شرایط آشوب زده منطقه یکی از امن ترین کشورهاست و این مهم در پرتو تدبیر دولت یازدهم بدست آمده است.

وی گفت: این دولت بود که بودجه نیروهای مسلح و هزینه های امنیت ملی و امنیت پایدار را تامین کرد، البته اگر حضور مردم و نشاط جوانان نبود ما هرگز نمی توانستیم چنین امنیتی پایدار داشته باشیم.

انصاری ادامه داد: با همه کمبودهای موجود، دولت یازدهم توانست سال گذشته 21 هزار واحد تولیدی تعطیل و نیمه تعطیل را به چرخه تولید باز گراند.

وی گفت: یکی دیگر از مشکلات کشور این بود که افرادی که فارغ التحصیل می شدند یا ناگریز به مهاجرت بودند یا از دانش آنها استفاده چندانی نمی شد اما با کمک دولت تدبیر و امید برای رفع مشکلات این حوزه ها بیش از سه هزار شرکت دانش بنیان تاسیس شد.

انصاری یادآور شد: نگاه دولت همان نگاه رهبر معظم انقلاب یعنی تکیه بر توان داخلی است، در پروژه بزرگ پارس جنوبی اجرای بیش از 70 درصد طرح به سازندگان داخلی سپرده شد.

به گفته وی، در قرارداد ساخت خودرو که با فرانسه منعقد شد مواردی همچون فروش 30 درصد تولیدات در بازارهای خارجی پیش بینی شده که این به معنای انتقال تکنولوژی است.

وی افزود: دشمنان ما سعی کردند ایران را کشوری ضعیف، فقیر، ناامن و بی نشاط معرفی کنند، با کمال تاسف این روزها عده ای همان تابلوی دشمنان را در دست گرفته و بیان می کنند، اما این یک واقعیت است که ایران اسلامی امروزه کشوری بزرگ است.

معاون حقوقی رئیس جمهوری مشکل اصلی کشور را اشتغال دانست و گفت: دولت یازدهم در ابتدای آغاز بکار خود با یک موج بیکاری انباشته شده مواجه گردید.

وی یادآور شد: سالانه یک میلیون و 200 هزار دواطلب جمعیت به حجم بیکاران افزوده می شود، حال سوال این است که در دوران قبل که 800 میلیارد درآمد کشور بود، چرا اقدامی برای حل مشکل بیکاری نشد.

انصاری تاکید کرد: دولت یازدهم زمینه سرمایه گذاری خارجی و داخلی را فراهم کرد و تنها در سال گذشته 650 هزار شغل ایجاد کرد البته تلاش دولت این است که با ادامه جلب سرمایه گذاری ها و مشارکت مردم بر پدیده بیکاری به نحوه منطقی و به دور از هرگونه شعار غلبه کند.

وی در ادامه با اشاره به ظرفیت های خاص استان ایلام در حوزه نفت، گاز و گردشگری افزود: با استفاده از این ظرفیت های موجود و هم مرز بودن استان ایلام با کشور عراق و استفاده از ظرفیت های حوزه گردشگری، این استان را به یکی از محورها و مرزهای فعال تبدیل و با این کار ظرفیت اشتغالزایی بالایی را ایجاد کنیم.

انصاری گفت: برای استان ایلام برنامه های وسیعی در نظر داریم، زیرساخت های لازم در برخی حوزهای مهم انجام شده است ضمن این که امروز برای سرمایه گذاری در حوزه نفت و گاز با استقبال سرمایه گذاران مواجه هستیم که می توانیم از این فرصت ها نهایت استفاده را بعمل آوریم.