مشاور مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی و فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: رقیب انتخاباتی حجت الاسلام حسن روحانی در انتخابات دوازدهمین دوره رئیس جمهوری محمدباقر قالیباف و حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی نیست.

به گزارش ایرنا، غلامعلی رجایی دوشنبه شب در آیین افتتاح ستاد اصلاح طلبان حجت الاسلام حسن روحانی در شهرکرد افزود: رقیب این دوره روحانی در انتخابات، آرای خاموش و خاکستری است و کسانی هستند که تمایل ندارند به پای صندوق های رای بیایند.

وی گفت: قالیباف در 2 دوره گذشته، برنامه های خود را در معرض انتخاب مردم گذاشت و هر دو بار با رای منفی مردم همواره روبه رو شد و در این دوره نیز با توجه به سفرهای استانی که نداشته است، نشان می دهد که از اقبال خوبی ندارد.

رجایی افزود: حجت الاسلام رئیسی نیز برنامه خاصی برای رئیس جمهوری نداشته است و برنامه او به تازگی تهیه و تدوین شده است و این برنامه خلق الساعه است و با این برنامه نمی توان کشور را اداره کرد.

به گفته وی، از این رو قالیباف و رئیسی نمی توانند رقیب روحانی در انتخابات باشند، بلکه محقق نشدن حضور حداکثری در انتخابات باعث پیروزی رقیب می شود.

رجایی افزود: این اتفاق یکبار در سال 84 افتاد و رئیس جمهوری وقت با 17میلیون رای به پیروزی رسید، درحالی که آرای کسانی که پای صندوق های رای نیامدند 18 میلیون نفر بود.

رجایی با اشاره به دستاوردهای دولت یازدهم گفت: استمرار دولت روحانی باعث می شود دیپلماسی ایران دوباره در جهان مطرح شود و تعامل با جهان به نفع ایران است و باید از این فرصت استفاده کرد.

به گفته وی، در دوره ای سیاست خارجی ایران شرایط مطلوبی نداشت و حتی اجازه ملاقات مسئولان خارجی که به ایران سفر می کردند و برای دیدار با مرحوم آیت الله هاشمی اصرار داشتند را به بهانه های مختلف نمی دادند.

رجایی تصریح کرد: در آن دوره، نخبگان خانه نشین شدند و حتی کسانی مثل آیت الله هاشمی و ظریف اجازه نشر کتاب های خود را نداشتند و حتی اجازه ندادند کتاب محمدجواد ظریف در دانشگاهها تدریس شود.

رجایی اظهار کرد: جریان سیاسی رقیب هشت سال در این کشور قطعنامه ها علیه ایران را کاغذ پاره عنوان کردند، ولی نفت ایران به واسطه کسانی مثل بابک زنجانی فروخته می شد.

به گفته وی، در دولت یازدهم سیاست خارجی ایران با حمایت های مقام معظم رهبری و تلاش دولت بهبود یافت، به گونه ای که میزان سفر گردشگران خارجی به ایران 10 برابر دولت نهم و دهم شد.

رجایی با تاکید بر اینکه همه ایرانیان در انتخابات نقش آفرین هستند، گفت: کسی نمی تواند خود را نسبت به بقیه ایرانی تر بداند و ایران برای همه ایرانیان یکسان است و باید از همه ظرفیت این کشور برای توسعه و آبادانی استفاده کرد.

به گفته وی، رقیب می خواهد با بازی جدید خود انتخابات پیش رو را به دور دوم بکشاند، اما با حضور حداکثری مردم و انتخاب مجدد حسن روحانی به عنوان رئیس جمهوری باید کار را در همان مرحله اول تمام کرد.

وی افزود: در دولت دوم نیز حسن روحانی برای رفع مطالبات و دغدغه ها و مشکلات مردم برنامه ریزی شده است و برنامه دولت دوازدهم پاسخگویی به مطالبات جدید است.

رجایی، نقش اصلاح طلبان در انتخابات مختلف را پررنگ عنوان کرد و گفت: در این دوره نیز اصلاح طلبان از روحانی اعلام حمایت کرده اند و این راه تداوم خواهد یافت.

غلامعلی رجایی با حضور در شهرستان های اردل و بروجن در جمع هواداران حسن روحانی بر حضور حداکثری در انتخابات سال 96 تاکید کرد.

پیش از سخنان غلامعلی رجایی، یکی از نمایندگان اسبق شهرکرد، بن و سامان در دوره ششم مجلس شورای اسلامی حضور مردم در انتخابات سال 96 را تعیین کننده عنوان کرد.

محمد رئیسی نافچی افزود: امروز زمان خانه نشینی نیست و مردم با حضور در پای صندوق های رای و انتخاب مجدد روحانی سرنوشت کشور را رقم می زنند.