نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی گفت: بعضی منتقدان داخلی و تخریب کنندگان دولت، حرف های رئیس جمهوری آمریکا را در خصوص برجام تکرار می کنند.

به گزارش ایرنا، مسعود پزشکیان دوشنبه شب در همایش هواداران حجت الاسلام روحانی در ستاد اصولگرایان معتدل قزوین با اشاره به اینکه رعایت اخلاق و عدالت باید سرلوحه کار مسئولان و مردم قرار گیرد، افزود: حل مشکلات کشور با بی اخلاقی و توهین امکان پذیر نیست.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه مشکلات امروز کشور را دولت یازدهم بوجود نیاورده است، اظهار کرد: منتقدان برجام باید ببینند که اگر این توافق انجام نمی شد وضعیت اقتصادی کشور به کجا می رسید.

پزشکیان افزود: ما فقط گفتیم امریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند اما امریکا هر کاری بکنیم ما را تحریم می کند، آنها دنیا را علیه ما بسیج کرده بودند اما تنها برجام توانست اتحاد آنها را از بین ببرد.

وی ادامه داد: باید پرسید فرق بین رژیم اسرائیل و ترامپ و عربستان که از برجام عصبانی هستند با کسانی که در داخل از برجام عصبانی هستند چیست؟

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: برخی منتقدان امروز با تکرار حرف های رئیس جمهور امریکا بزرگترین دستاورد دولت را بدترین دستاورد تعبیر می کنند.

**برجام جلوی ضرر اقتصادی کشور را گرفت

پزشکیان با بیان اینکه به جرات می گویم، برجام مانع ضرر اقتصادی ایران شد، افزود: در سال های گذشته، حتی یک کشتی ایرانی نمی توانست در اسکله بنادر کشورهای دیگر لنگر بیاندازد و همچنین کشتی کشورهای دیگر نیز نمی توانستند در بنادر ما حضور پیدا کنند.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: عربستان، گاز ایران به ارزش ٤٠٠ میلیارد تومان را روزانه می برد و عراق هم گاز میادین مشترک را استفاده می کرد چرا همین منتقدین به چنین مسائلی نمی پردازند؟

وی اضافه کرد: قطر روزی 400 میلیارد تومان از سرمایه ایران را از چاههای نفت استخراج می کرد و حتی اگر می توانستیم استخراج بکنیم نیز به دلیل تحریم ها نمی توانستیم آن را بفروشیم، نفت و تانکر نفت را تحویل بابک زنجانی دادند و باید پرسید چرا کسانی که به او مجوز دادند محاکمه نمی شوند؟

وی با بیان اینکه باید با منطق در صحنه حضور پیدا کرد، افزود: نباید با احساسات مردم برخورد ناصحیح داشته باشیم بلکه باید با آنها منطقی برخورد کنیم.

پزشکیان با تاکید بر اینکه رسانه ملی باید با بی طرفی عمل کند، خاطر نشان کرد: نباید یک طرف را صرفا تخریب کرد و از نواقص طرف مقابلش نگفت، خوبی ها و بدیهای هر دو طرف باید از طریق رسانه و افراد معتقد به اصول بیان شود.

وی تاکید کرد: من وابسته به دولت نیستم ولی از رفتارهای غیر منصفانه علیه این دولت اعلام انزجار می کنم و باید در برابر کسانی که می خواهند در جامعه خفقان ایجاد کنند حرف خود را بزنیم.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه توصیه کرد: افراد را باید به رای دادن به فردی دعوت کرد که صادق تر است و نباید فراموش کنیم که ایده آل وجود ندارد و دولت نقص های خود را دارد اما بر اساس آمار، این دولت بیش از هر دولتی به بهداشت و درمان کمک و هزینه کرده و نگفتن این چیزها بی انصافی است.

**عده ای با سیاه نمایی به دنبال جمع آوری رای هستند

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عده ای با سیاه نمایی به دنبال رای جمع کردن هستند، اضافه کرد: به کسانی که سیاه نمایی می کنند نباید رای داد، به کسانی که می گویند به مردم پول می دهیم رای ندهید، اینها می خواهند از کجا این پول را بیاورند؟

پزشکیان افزود: در مجلس نهم چندین بار در مجلس تاکید شد که دولت باید یارانه ها را قطع کند اما برخی از همین آقایان نقاد امروز در دولت قبلی با یارانه های غیر قانونی کنار آمدند و حالا عنوان می کنند که یارانه ها را سه برابر می کنیم.

وی با بیان اینکه باید از هر کس در مورد عملکرد او در حوزه وظایفش سوال پرسید،افزود: قاچاق در کشور وجود دارد و نیروی انتظامی مسئول آن و قوه قضاییه مسئول برخورد است، چرا از دولت می پرسند که قاچاق چه شده است؟ همه چیز که در دست شما بود چرا برخورد نکردید؟

پزشکیان اضافه کرد: این دولت فضا را قدری باز کرد تا مردم بتوانند نفس بکشند چرا که باید افراد بتوانند حرف خود را در چارچوب قانون بزنند.

وی در پایان گفت: اصلاحات را با تمام وجود قبول دارم ولی نسبت به اصول، اصولگراتر از اصولگرایانم.