رییس ستاد حسن روحانی  در خراسان شمالی گفت: روحانی اهل تعامل با دنیا است نه تقابل و معتقد است شکوفایی اقتصاد در گروی تعامل با دنیا حاصل می شود.

به گزارش ایسنا، محمد لنگری در نشست خبری اظهار کرد: در این دوره انتخابات بین دو مسیر قرار گرفته دو مسیری که در عرصه های مختلف متفاوتند.

وی با اشاره به اینکه معتقدم جریان اعتدال و جریان اصلاح طلب حامی روحانی، دیدگاه های مختلفی در عرصه سیاست داخلی، خارجی و اقتصاد را دنبال می کنند، ادامه داد: مردم به صحنه رقابت آمده و یکی از این دو مسیر را انتخاب کنند که آینده کشور را نه تنها برای چهار سال، بلکه برای آینده طولانی رقم بزنند.

وی با تاکید بر اینکه حضور گستره مردم در انتخابات طبق فرمایشان رهبری و حضور مردم گسترده پای صندوق رای، به حساب نظام نوشته می شود، خاطرنشان کرد: باید همه ستادها با تبلیغات گسترده تلاش کنند که مردم با حضور حداکثری در انتخابات شرکت کنند.

لنگری با اشاره به اینکه دیگران در خارج از کشور ایستاده اند و میزان حضور مردم را رصد می کنند، افزود: تکلیف همگانی برای حضور باشکوه بر دوش مردم است و ایجاد شوق و هیجان در مردم به کمک صدا و سیما انکار ناپذیر است.

وی اضافه کرد: به عنوان طرفداران روحانی تکلیف دانستیم که وارد عرصه شویم و در همه جای استان ستادهای مردمی  فعال است.

رییس ستاد حسن روحانی  در خراسان شمالی اخلاق مداری را از مولفه های ستادهای تبلیغاتی روحانی توصیف کرد و گفت: امروز لازمه کار سرلوحه قرار دادن اخلاق است و ما فقط به دنبال بیان توانمندی های کاندیدای خود هستیم و به دنبال تخریب رقبا نیستیم.

لنگری با تاکید بر اینکه از رقبا نیز انتظار می رود دولت و زحمات چهارساله روحانی را زیر سوال نبرده و تخریب نکنند، اضافه کرد: باید با مردم صادق بود و طرفداران روحانی به دنبال این نیستند که از هر طریقی از مردم رای بگیرند.

وی افزود: تمام تلاش، آگاهی بخشی به مردم است و به دنبال این نیستیم که رقبای ما چه می گویند تا واکنش نشان دهیم.

وی با بیان اینکه طرفداران روحانی، در 24 ستاد در کل استان فعالیت دارند، اظهار کرد: در همه شهرستان ها ستاد تشکیل شده است و روسای ستادها بوسیله خرد جمعی با حضور اصلاح طلبان و اعتدالیون انتخاب شده اند و انتصابی در کار نبوده است.

وی اضافه کرد: حامیان روحانی در قالب ستاد فرهنگیان، ستاد اهل سنت، ستاد اصولگرایان معتدل و غیره ساماندهی شده اند.

رییس ستاد حسن روحانی دلایل انتخاب روحانی به عنوان رییس جمهور را موفقیت وی در مباحث اقتصادی، استفاده از نیروهای خبره اقتصاد دان و کاهش تورم از 59 درصد به 9 درصد، شفافیت روحانی در زمینه همه ارکان حکومت نه فقط دولت، بازگرداندن حقوق های نجومی به بیت المال، اعتقاد به آزادی مطبوعات، مخالفت با فیلترینگ فضای مجازی و غیره ذکر کرد.

لنگری افزود: با توجه به اینکه کشور 80 میلیون نفری هستیم، دکتر روحانی طرفدار ایجاد وفاق است نه شکاف و یکی از معاونت های ریاست جمهوری را به کمیسیون اقوام تشکیل داده است که دستاوردهای زیادی در زمینه تامین امنیت، ایجاد یکدلی، وحدت و دوستی و برادری داشته است.

وی از ویژگی های دیگر روحانی را تعامل وی با دنیا ذکر کرد نه تقابل و گفت: از کارهای بزرگ دولت تدبیر و امید بحث برجام بود که دیوار تحریم ها را شکست و سایه جنگ را از سر کشورمان برداشت.

لنگری در بخشی از سخنان خود با اشاره به برخی شبهات در زمینه تخریب دولت قبلی خاطرنشان کرد: بیان واقعیات تخریب نیست، بیان نرخ تورم واقعیت است و حجم بیکاری ریشه در گذشته دارد و مدعیان ایجاد اشتغال بدانند که باید برای اشتغال هفت میلیون بیکار در کشور، درآمدهای ملی را به سه الی چهار برابر برسانند تا این معضل حل شود.

وی اضافه کرد: شعار دولت حرکت به سمت عقلانیت است و  دوره دوم ریاست جمهوری روحانی با دوره نخست کاملا متفاوت خواهد بود زیرا در دوره اول آوارها برداشته شده و در دور دوم بنای دیواری مستحکم پایه ریزی می شود.