‌رئیس ستاد انتخاباتی حجت‌الاسلام روحانی در سیستان و بلوچستان گفت: ما تا 29 اردیبهشت‌ماه از مردم خواهش می‌کنیم با توجه به شاخصه‌هایی که در دولت وجود دارد از دولت آقای روحانی حمایت کنند؛ پس از 29 اردیبهشت ما مطالبات به حق مردم استان را به جد پیگیری می‌کنیم.

‌پیمان فروزش در گفت وگو با ایسنا- ‌افزود: در حال حاضر آمار بیکاری در سیستان و بلوچستان بالا است و من فکر می‌کنم معضل اصلی که تاکنون در این زمینه وجود داشته نبود انرژی بوده و با توجه به اینکه گاز رسیده باید تمام تلاش دولت استفاده از این انرژی برای ایجاد شغل باشد.

وی اظهار کرد: راهکار مهم برای ایجاد اشتغال راه‌اندازی کارخانه و صنایع مختلف در استان این است که تسهیلات ارزان قیمت و منابع اولیه با هزینه کم در اختیار تولید سیستان و بلوچستان به عنوان یک منطقه محروم قرار گیرد تا رشد صنعتی در استان محقق شود و در حال حاضر بستر این امر فراهم است.

رئیس ستاد انتخاباتی حجت‌الاسلام روحانی در سیستان و بلوچستان در ادامه گفت: یکی از وعده‌های خوب قابل دفاع دولت یازدهم بحث افزایش 3 برابری مستمری بگیران کمیته امداد و بهزیستی در کشور و افزایش یارانه آن‌ها است.

وی اضافه کرد: اینکه اکنون خیلی از نامزدهای انتخابات وعده یارانه 3 برابری می‌دهند، خلاف مقررات قانون بودجه است.

فروزش گفت: یکی از مهمترین مسائلی که می‌تواند به رفع معضل بیکاری در استان سیستان و بلوچستان کمک کند، بحث بازارچه‌های مرزی است چرا که مردم ما با خرده بازرگانی آشنا هستند و آن را می‌پسندند.

وی خاطرنشان کرد: ما فکر می‌کنیم اگر در چابهار خودروسازی اتفاق بیفتد صنعت خوب و دارای بازار کار مناسبی است اما به دلیل شرایط اقتصادی و تحریم و مشکلات موجود در زمینه انتقال پول هنوز شرکت‌های بین‌المللی حاضر به سرمایه‌گذاری در این زمینه نیستند.

رئیس ستاد انتخاباتی حجت‌الاسلام روحانی در سیستان و بلوچستان در ادامه افزود: قرار است یک مزرعه بادی در منطقه سیستان راه‌اندازی شود و خوشبختانه تاکنون مجوزهای آن صادر شده که به زودی وارد مرحله عملیاتی می‌شود. یکی از زیرساخت‌های مهمی که برای پیشرفت استان مهم است، گاز بود که خوشبختانه محقق شد.

فروزش تصریح کرد: دوبانده کردن محورهای مواصلاتی استان از اقداماتی است که دولت باید در آینده پیگیری کند. راه‌اندازی خط هوایی "تفتان‌ ایر" در استان از جمله زیرساخت‌های مهمی بود که دولت با پیگیری و تلاش فراوان انجام داد.

نماینده سابق مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی به آمار بالای حاشیه‌نشینی در استان اشاره کرد و گفت: دولت در این زمینه کمیته‌ای تشکیل داده برای بررسی معضلات حاشیه‌نشینی و رهبر معظم انقلاب هم تاکید زیادی به رفع بحران حاشیه‌نشینی دارند و من فکر می‌کنم اگر ما افراد حاشیه‌نشین را از نظر اشتغال توانمند کنیم، به آنها مالکیت زمین بدهیم و علاوه بر آن تسهیلاتی برای آنها در نظر بگیریم و یا صنایع را به مناطق حاشیه‌نشین ببریم، بسیاری از معضلات حاشیه‌نشینی کشور حل می‌شود.