مینو خالقی فعال سیاسی اصلاح طلب با بیان اینکه مسیر مردم سالاری واقعی از مسیر صندوق های رای در 29 اردیبهشت ماه می گذرد گفت: حق نداریم از انتخابات قهر کرده و دور از صندوق های رای باشیم.

به گزارش ایرنا ، مینو خالقی شامگاه چهارشنبه در جمع شماری از بانوان و دانشجویان اردبیل از مردم خواست که در انتخابات پیش رو با شور و شعور فراوان در پای صندوق های رای حاضر شوند.

وی ادامه داد: رای ما به یک شخص نیست بلکه به یک گفتمان و هموار کردن مسیر مردم سالاری است.

وی اظهار کرد : تک تک ما وظیفه داریم اقشار مختلف مردم را روشن کنیم و افراد دارای رای خاکستری را که حرف از تحریم انتخابات می زنند برای تعیین سرنوشت آینده خود و کشورشان برای شرکت در این انتخابات مهم تشویق کنیم.

وی خطاب به حاضران گفت: به عزیزان و دوستانی که رای خاکستری دارند و هنوز مردد هستند این مسایل را بگویید که از جمله مساله هسته ای را که سال ها در جهان با کش و قوس همراه بود و قطعنامه های متعدد علیه کشورمان صادر شده بود و ما را تا آستانه حمله نظامی علیه ایران در شورای امنیت پیش برد و در واقع مذاکره های دولت تدبیر و امید بود که ما را از این وضعیت بیرون آورد.

وی بیان کرد: من باوجود اینکه اخیرا با مشکلاتی روبرو و حقم در انتخابات مجلس پایمال شده است به صراحت می گویم اگر ناامید شویم ما بازنده خواهیم بود و نه طرف مقابل ما و باز تکرار می کنم که من به آینده این کشور بسیار امیدوارم.

او در قسمت دیگری از سخنانش به هجمه های علیه دولت تدبیر و امید اشاره و اضافه کرد: در این سه و نیم سال گذشته آیا روزی هست که هجمه و تخریب علیه این دولت را در روزنامه های تندرو و به اصطلاح دلواپسان نبینیم و نشنویم؟

وی گفت: این همه تهمت و افترا و تخریب برای چیست؟ آنان درحالی در مناظره ها بر آزادی ها و حاکمیت قانون تاکید می کنند بنده به عنوان یک حقوقدان سوال می کنم اگر به مبانی آزادی بیان ، تمامیت ارضی و منافع ملی بلند مدت ایران اعتقاد دارید چگونه شعار خودتان را بحث 96 و چهار درصد انتخاب می کنید.

وی افزود : مگر غیر از این هست که اصل سوم قانون اساسی تاکید موکد بر همگرایی و وحدت ملی دارد و اصل یکصد و بیست و دوم نیز رییس جمهور را مسوول در مقابل ملت و مقام معظم رهبری و بخش های گوناگون و تمام ملت می داند.

خالقی ادامه داد: شما که میثاق نامه ملی را قبول ندارید چگونه از آزادی ها حرف می زنید، رییس جمهور در برابر همه مردم و 100 در صد ملت مسوول می باشد و شما این تقسیم بندی و این درصدها را از کجا آورده اید.

وی با بیان اینکه استکبار جهانی همیشه استکبار جهانی است خاطرنشان کرد : اما بعضی افراد در موقع شعارها که نه با فرهنگ و نه با تمامیت ارضی ما سازگاری دارد این حرف ها را نادیده می گیرند.

وی افزود: با اینکه رهبر معظم انقلاب همواره بطور مکرر بر رعایت اخلاق در مناظره ها تاکید دارند اما تنها کاری که در مناظره ها مشاهده می شود تخریب طرف مقابل است.

وی خطاب به این افراد گفت: چند کلام درباره خودتان بگویید و نه وقتی که از شما پرسیده می شود برنامه شما در مورد آموزش و پرورش چیست جواب می دهید 'فرزند فلان وزیر رفته از خارج لباس بچه گانه وارد کرده است' آیا در واقع ارتباط این موضوع انسان را متعجب نمی کند.

خالقی با بیان اینکه بر این باورم حتی اگر در دولت قبلی نیز یک کار خوب انجام شده است باید گفته شود ادامه داد: اما در این سه و نیم سال گذشته بطور صرف شاهد تخریب دولت از سوی این افراد بوده ایم و این درحالی است که ائمه اطهار (ع) می فرمایند حق را بگویید هرچند مخالف شما باشد.

وی اظهار کرد : شما که از آزادی ها دم می زنید شاهد بودیم که با اعتراض چهار نفر کارگر در تهران در آن سالها چگونه برخورد کردید و الان در مناظره ها از آزادی ها سخن می گویید و باید بدانید که مردم هرچند از حافظه تاریخی ضعیف نیز برخوردار باشند این مسایل را از یاد نمی برند.

این فعال سیاسی گفت: در موضوع هواپیمایی این دولت با نوسازی ناوگان هوایی خدمت بزرگی به مردم کرده است چراکه دل خانواده ها از اینکه فرزندانشان در هواپیماهای 30 سال گذشته می نشستند به لرزه در می آمد.

وی تصریح کرد: اگر کار دولت روحانی همین خرید یکصد هواپیما باشد من برایم کافی است که به او رای بدهم چراکه علاوه بر نوسازی ناوگان هوایی کشورمان سالانه پنج میلیارد دلار صرفه جویی ارزی می شود و این رقم کوچکی نیست و یک کار شگرف در ارتباط با اقتصاد مقاومتی مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است به گونه ای که از ریختن این مبلغ هنگفت به جیب خارجی ها جلوگیری می شود.

وی افزود: روحانی دولت را هنگامی تحویل گرفت که ذخیره گندم به عنوان یک محصول راهبردی کشور برای سه روز بود و اینکه اکنون به مرحله خودکفایی رسیده ایم و برای نزدیک یکسال ذخیره داریم یک کار شگرف است.

او همچنین از طرح تحول سلامت به عنوان یکی دیگر از کارهای دولت تدبیر و امید یاد و اظهار کرد: تا قبل از آن مردم در درمان و هزینه هایش با مشکل های فراوان مواجه بودند و این شعار نیست و تغییر قیمت پرداختی به بیمارستان را من معلم به شکل محسوس دیده ام.

وی همچنین گفت: خروج فضای علمی دانشگاه ها از فضای امنیتی به عنوان یک کار مهم دولت روحانی است و این دولت فضا را در دانشگاه ها باز و از اخراج اساتید جلوگیری کرد.

خالقی ادامه داد: بحث 11 فاز پارس جنوبی در این دولت کلید خورد و پیشرفت کرد و نگرانی ما را از اینکه کشور قطر از این منبع که درحال اتمام می باشد سهم بیشتر برداشت نماید برطرف کرد.

وی افزود : آنان که دولت را تخریب می کنند بگویند در هشت سال و یا در مسوولیت های دیگر که عهده دار بودند برای این ملت چه کردند.

وی خطاب به بانوان و دختران جوان گفت: در این راه باید بالندگی زنان ایرانی و پیشرفت روزافزون کشورمان را به عنوان هدف های مهم در نظر بگیریم.

این فعال سیاسی تصریح کرد: من نمی گویم که دولت آقای روحانی در همه زمینه ها و ازجمله محیط زیست عالی عمل کرده است و ما هم انتقاد داریم اما این را آشکارا اعلام می کنم که این دولت در مسیر اصلاح و رفع موانع پیشرفت کشورمان می باشد و باید ما هم به ادامه این راه کمک کنیم.

مینو خالقی در انتخابات دوره فعلی مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه اصفهان به عنوان نماینده انتخاب شده بود که توسط شورای نگهبان رد صلاحیت شد.