عضو هیئت‌علمی دانشگاه هرمزگان گفت: نامزد اصلح را باید از طریق برنامه ها و همچنین نیروهایی که درستاد آنها فعالیت می کنند،شناخت.

به گزارش ایسنا، «محمود رئوفی» در مناظره انتخاب اصلح که به همت انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه هرمزگان برگزار شد، عنوان کرد: کارآمدترین فرد برای ریاست جمهوری را باید با استفاده از ارائه برنامه 6 نامزد که از طریق مطبوعات، رسانه‌ها و فضای مجازی منعکس می‌شود از لحاظ فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی انتخاب کرد.

وی ادامه داد: گذشته نامزدها و کارآمدی‌های آن‌ها در سمت‌های قبلی‌شان و افرادی که در ستادهای آن‌ها فعالیت دارند در شناخت نامزد اصلح می‌تواند تأثیرگذار باشد.

رئوفی افزود: با توجه به فضا باید فردی که در سیاست داخلی توانمندتر است و با جهان نیز ارتباط خوبی را داشته باشد انتخاب کرد.

وی با بیان این‌که دولت‌ها مکمل یکدیگرند، تصریح کرد: دولت تدبیر و امید مانند هر دولت دیگری در انقلاب اسلامی رویه‌های مثبت و منفی‌ای داشته است.

عضو هیئت‌ علمی دانشگاه هرمزگان اظهار کرد: من با صحبت‌های برخی نامزدها در برنامه مناظرات موافق نیستم، آن‌ها به‌جای این‌که از برنامه‌های خود بگویند به‌دنبال تخریب رقیب و زدن ریشه‌های نظام هستند.

وی خاطرنشان کرد: رویه مثبت دولت آقای روحانی در مسائل بین‌الملل برجام را به نتیجه رساند و برجام یک اراده حاکمیتی است که از سال 91 به دستور رهبری صورت گرفته است و نامزدها نباید آن را زیر پا گذارند.

این فعال سیاسی  با بیان این‌که منکر خدمات دولت پیشین نیستم و در مناظرات نیز نباید تخریب آن دولت صورت پذیرد، اضافه کرد: یکی از طرح‌هایی که در دولت تدبیر و امید انجام شد، طرح تحول سلامت بود که بسیار مفید بوده به‌نحوی که موجب رضایت بسیار زیاد اقشار محروم جامعه شده است.

وی هم‌چنین با اشاره به فضای مثبت حاکم بر دانشگاه‌ها به عنوان یکی دیگر از دستاوردهای دولت روحانی گفت: در دولت نهم و دهم بیشتر جلسات در دانشگاه‌ها به نفع دولت بود، اما هم‌اکنون فضا برای جلسات نقد دولت نیز فراهم‌ شده است.

وی خاطرنشان کرد: نرمش قهرمانانه‌ای که رهبری از آن نام می‌برد همین روشی بود که با آن برجام را پیش بردیم، به‌جایی رسیده بودیم که نفت به فروش نمی‌رسید و بازرگانی‌ صورت نمی‌گرفت و اگر مشکلاتی در برجام وجود دارد از بدعهدی‌های آمریکایی‌ها است و ما مسئولیت آن را بر عهده نداریم.

رئوفی افزود: اگر برجام نظر حاکمیت نبود به‌هیچ‌وجه نمی‌شد آن را انجام داد و به پیش برد که این سند افتخار دولت تدبیر و امید است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: هم‌اکنون دو جبهه در عرصه انتخابات با هم در رقابت هستند که سه نفر از آن‌ها نماینده جریان اعتدال و اصلاحات هستند و سه نفر دیگر نماینده اصولگرایان، اما در این‌ میان فقط دو نفر از کاندیداها برآمده از حزب هستند.

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی افزود: اگر کارآمدی هرکدام از جبهه‌های سیاسی را بخواهیم بسنجیم، آقای روحانی می‌تواند بهترین گزینه برای انتخابات ریاست جمهوری پیش رو باشد.

وی تصریح کرد: هم‌اکنون همه نگاه‌ها اقتصادی است که در آن باید هم فقرا و محرومین و هم قشر سرمایه‌دار کشور را دید و نباید دین را ابزاری برای رسیدن به اهداف سیاسی کرد.

این فعال سیاسی خاطرنشان کرد: هم در جریان اصلاح‌طلب و هم اصولگرا مفسد وجود دارد، اما آدم‌های متدین نیز در میان آن‌ها هستند و باید این مشکلات را برطرف کرد.

وی یادآور شد: اگر ایرادی از کسی می‌گیریم باید بدانیم خداوند ممکن است خود ما را نیز به آن درد مبتلا کند پس به کسی نباید اتهامی را وارد کنیم و در کل برآیند دولت تدبیر و امید را مفید می‌دانم زیرا توانایی‌های آن بیشتر بوده است.