عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت ایران گفت: نامزدهای اصولگرا فکر می کنند که به جای انتخابات رئیس جمهوری در مزایده شرکت کرده اند که برای جلب رای مردم، میزان یارانه ها را افزایش دهند.

به گزارش ایرنا، حسین کاشفی عصر پنجشنبه در همایش ' به عقب باز نمی گردیم' ستاد اصلاح طلبان حامی روحانی در شهرکرد افزود:اینکه برخی ارقام بالاتری برای یارانه ها اعلام می کنند مانند این است که در یک مزایده شرکت کرده اند که هر رقم بالاتری را نسبت به دیگری بگویند ، برنده می شوند.

وی گفت: برای افزایش یارانه ها باید مجلس شورای اسلامی اظهار نظر کند و منابع آن مشخص باشد که در زمینه افزایش یارانه ها، نه مجلس قانونی تصویب کرده است و نه می تواند از نظر اقتصادی یارانه ها را افزایش داد.

این کارشناس اقتصاد انرژی ایران گفت:برای افزایش یارانه ها در کشور باید منابعی وجود داشته باشد که این منابع در کشور وجود ندارد و به صورت عملی افزایش یارانه ها امکان پذیر نیست.

کاشفی تاکید کرد: اینکه نامزد انتخاباتی اعلام می کند درآمد کشور را 2 برابر می کند امکان پذیر نیست و برای این کار باید رشد اقتصادی کشور به 26درصد افزایش یابد.

کاشفی با بیان اینکه نسبت صادرات به واردات در دولت یازدهم افزایش یافته است افزود: ارقام و اعداد نشان می دهد که در سه سال اخیر میزان واردات کمتر از صادرات بوده و این بیانگر توجه دولت به بخش تولید بوده است که منتقدان آن را نادیده گرفته اند.

به گفته وی، 2 قطبی کردن کشور با تقسیم بندی بین مردم با عنوان غنی و فقیر با منافع ملی در تضاد است و کسی نباید با 2 قطبی کردن جامعه در شعارهای انتخاباتی خود به منافع و امنیت ملی لطمه وارد کند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب گفت:حسن روحانی در حالی دولت را تحویل گرفت که تورم در کشور 45درصد بود و رشد اقتصادی کشور به منفی 6.8درصد بود ولی با تلاش دولت یازدهم تورم کاهش یافت و رشد اقتصادی در این مدت مثبت شد.

به گفته وی،تا پیش از دولت یازدهم قطعنامه های ضد ایرانی ذیل منشور هفتم سازمان ملل تصویب شده بود که دیپلماسی موفق دولت یازدهم توانست این قطعنامه ها را از سر ایران رفع کند.

کاشفی گفت:در دولت یازدهم برداشت از میادین مشترک نفتی افزایش یافت و طرح ملی ستاره خلیج فارس که ایران را در تولید بنزین خودکفایی می کند نیز پس از برجام در مدت 2 سال پیشرفت چشمگیری داشت و تکمیل و بهره برداری شد.

وی گفت: اصلاح طلبان به حسن روحانی رای می دهند تا عزت دوباره ایران حفظ شود و بتوان دوباره اقتصاد کشور را شکوفا کرد.