عضو هیات علمی جامعة المصطفی گفت: دولت یازدهم با تدبیر و اعتدال، احترام و اعتماد جهانی را به کشور بازگرداند.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین محسن غرویان جمعه شب در همایش بزرگ ستاد فرهنگیان دکتر روحانی در قم، افزود:دولت روحانی دستاوردهای مهمی را برای کشور به همراه داشت که در این زمینه حفظ دستاوردها و امید امری اجتناب ناپذیر است.

وی بیان کرد: بهبود وضعیت اقتصادی و معیشتی بستگی به سیاست های داخلی، خارجی و تعامل با جهان دارد که در این زمینه دولت یازدهم تلاش فراوانی کرد و تیم دیپلماسی دولت روحانی برای تحقق برجام از جان مایه گذاشت.

غرویان اظهار کرد: ما به وسیله دیپلماسی، تدبیر و اعتدالی که پیش گرفتیم توانستیم در سطح جهانی به اعتمادسازی بپردازیم این در حالی است که دولت قبل چنین رویکردی را در پیش نگرفت و بسیاری از مشکلات را به وجود آورد.

وی یادآور شد: در دولت قبل رئیس جمهور در سازمان ملل سخنانی را بیان کرد که پشتوانه عقلانی نداشت و برای صندلی های خالی رجز خوانی کرد و از انحلال سازمان ملل سخن گفت.

عضو هیات علمی جامعة المصطفی تصریح کرد: فرد اصلح در انتخابات پیش رو دارای مشخصاتی است و ما به تفکر، عقلانیت، جهان بینی و شخصیت روحانی رای می دهیم چرا که بسیاری از تفکرات روحانی موجب شده تا نظر برخی از علما و مردم و متدینین را به خود جلب نماید. با بی احترامی به دیگر کشورها نمی توان انتظار احترام و اعتمادسازی داشت و روحانی با چنین نگاهی با جهان ارتباط برقرار کرد.

وی با تاکید بر اخلاق مداری در تبلیغات اظهار کرد: دین اسلام بر پایه اخلاق است و بعثت پیامبر(ص) نیز در جهت تکمیل اخلاق بود و امروز نیز اخلاق امری ضروری است و نمی توان پرورش یافته حوزه های علمیه بود اما نسبت به اخلاق بی توجهی داشت.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه از برخی از هواداران کاندیداها بداخلاقی هایی را می بینیم که این رفتارهای بر خلاف آموزه های دینی شایسته نیست و لطمه های جبران ناپذیری را وارد می کند.

غرویان گفت: ما برای تداوم آرامش، امید و نشاط به میدان آمده ایم بی شک مردم نیز با حضور گسترده خود در این انتخابات پشتیبانی خود را از نظام نشان خواهند داد.

وی در مورد مناظرات تصریح کرد: برخی از کاندیداها تلاش کردند با سخنان بی اساس خود روحانی را عصبانی کنند اما شخصیت و وقار ایشان بسیاری از اهداف آن ها را در مناظرات ناکام گذاشت.