مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه برای شناخت هر فردی باید از او فیلم بگیریم و نه عکس، گفت: روحانی به نیمه راه آمده است و تکمیل این راه می‌تواند به‌سرعت هرچه بیشتر به رشد و توسعه پایدار کشور کمک کند.

به گزارش ایسنا، سید محمدرضا موالی‌زاده شامگاه گذشته 22 اردیبهشت‌ماه در همایش حامیان روحانی در خوزستان، با اشاره به اینکه شناخت موضوعات نباید مقطعی باشد، بلکه باید بر اساس یک پروسه انجام گیرد، اظهار کرد:  روحانی یک شخصیت علمی و حوزوی است که سطوح بالای علمی را در حوزه گذرانده و صحبت از آقای روحانی صحبت درباره یک شخصیت عالم و نخبه است.

وی افزود: روحانی حدود 20 سال در مجلس شورای اسلامی حضور داشته و این مساله باعث شده تا احاطه خوبی بر روی مسائل پارلمانی داشته باشد. در این زمینه باید این آگاهی را به اطرافیان منتقل کرد تا کسانی که هنوز تصمیمی برای انتخاب فرد مورد نظر نگرفته‌اند، با آگاهی فرد مورد نظر خود را انتخاب کنند.

موالی زاده تصریح کرد: در کمیسیون سیاست خارجی و هیات رییسه مجلس نوع مدیریت روحانی یک مدیریت دقیق و علمی بود. تجربه‌ای که روحانی در این سال‌ها در مباحث اجرایی به‌دست آورده، نکته‌ای مهم است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: احاطه روحانی به مباحث بین‌المللی و دیپلماسی بسیار خوب است و باید به این نکته نیز توجه کرد. دیپلماسی علم، فن و هم هنر است که روحانی به هر سه این مولفه ها مسلط است.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد: سه اصل عزت، حکمت و مصلحت را روحانی در مباحث دیپلماسی دنبال می‌کند، زیرا یک نیروی ارزشی و انقلابی است. نقش روحانی در دوران شکل‌گیری انقلاب اسلامی کاملا مشخص است؛ چون اولین کسی که لفظ امام را به کار برد، روحانی بود؛ همچنین در دوران دفاع مقدس روحانی پا به پای مرحوم هاشمی رفسنجانی بود و چه در جبهه یا پشت جبهه مباحث را با آقای رفسنجانی دنبال می‌کرد.

موالی زاده با بیان اینکه وقتی این مباحث را در کنار هم قرار می‌دهیم در می‌یابیم که روحانی یک مدیر استراتژیک بوده و شایسته است که راهش را در کشور ادامه دهد، گفت: مشی ما اخلاقی است و معتقدیم با رعایت اخلاق انتخاباتی می‌توانیم، انتخاباتی اخلاقی برگزار کنیم.

وی در ارتباط با اقداماتی که دولت خدمتگزار در طول چهار سال انجام داده است، عنوان کرد: افسران شجاع، غیرتمند و بصیر دیپلماسی کشور در بحث برجام بسیار خوب عمل کردند و توانستند برجام را به سرانجام برسانند تا سایه تحریم از سر کشور برداشته شود.

موالی‌زاده ادامه داد: در ابتدای آنکه دولت به روحانی تحویل داده شد، قیمت هر بشکه نفت بیش از 100 دلار بود اما پس از آن روز به روز قیمت نفت کاهش پیدا کرد تا به 20 و 30 دلار رسید. اتفاقی باید می‌افتاد تا نقصان قیمت نفت در کشور جبران شود و آن اتفاق عبارت از آن بود که تولید نفت را افزایش دهیم و برجام این زمینه را فراهم کرد تا تولید نفت کشور بیشتر شود.

وی افزود: در ارتباط با برجام نکات دیگری نیز مطرح است. اینکه کشتیرانی ایران فعال شده و ارتباط با بانک‌های جهانی به وجود آمده، بیانگر آن است که برجام آثار خودش را در کوتاه‌مدت نشان داده است و در میان‌مدت و بلندمدت نیز نشان خواهد داد.

موالی زاده اظهار کرد: در بحث امنیت باید گفت که در این منطقه آشوب‌زده که همسایگان ما و بسیاری از کشورهای دیگر از عدم وجود امنیت رنج می‌برند، با حضور هوشیارانه سربازان گمنام امام زمان در وزارت اطلاعات و تلاش‌های سپاه، بسیج، ارتش و ... توانستیم به امنیت بسیار خوبی در کشور دست پیدا کنیم.

وی عنوان کرد: اینکه تورم کشور به نقطه‌ای رسیده که تک رقمی شده و تراز تجاری کشور مثبت شده است، بیانگر آن است که دولت بازسازی خوبی در اقتصاد کشور انجام داده است. اکنون زیربنای اقتصادی کشور به‌خوبی بنا شده و این مساله بیانگر عملکرد خوب دولت در چهار سال گذشته است.

موالی‌زاده گفت: دولت تلاش کرده تا پایه‌های اقتصاد مقاومتی که مورد تاکید مقام معظم رهبری است، در کشور بنا نهاده و دنبال شود.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص اقدامات دولت در خوزستان، خاطرنشان کرد: در استان خوزستان شاهد آن هستیم که اعتبارات بسیار خوبی در زمینه‌های مختلف برای حل مشکلات تصویب شد و در بحث ریزگردها و مساله آب اعتبارات بسیار خوبی برای خوزستان در نظر گرفته شده است.

همچنین در این مراسم برات قبادیان، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، با بیان اینکه اداره امور کشور کار ساده‌ای نیست و افرادی اندیشمند می‌خواهد، گفت: امروز بحث افراد نیست، بلکه بحث دو طیف فکری برای اداره امور است. در یک طیف هشت سال رییس‌جمهوری را می‌بینیم که وقتی نامش به میان آورده می‌شود همه افتخار می‌کنند.

وی افزود: ملت ایران در نقاط عطفی گاهی زمین خورده که یکی از این نقاط عطف سال 84 است. در این سال اشتباه کردیم و این اشتباهات باید درس عبرتی باشد، زیرا در هشت سال کشور ایران به میزان 80 سال عقبگرد داشت.

قبادیان تصریح کرد: عده‌ای یک‌بار به نام آبادگران تیشه به ریشه ایران زدند و در مجلس هفتم و شورای شهر تهران با این نام آمدند و کسی را رییس‌جمهور کردند که این فرد، مایه ننگ ما ایرانیان است. همین عده یک‌بار دیگر رنگ عوض کردند و به نام رایحه خوش خدمت به مردم خیانت کردند.

وی ادامه داد: افرادی قانون‌گریز و نظم‌ستیز در کشور هستند که با حزب مخالف هستند. این‌ها بیایند حزب تشکیل دهند و کار حزبی کنند و سپس برنامه ارائه دهند تا مردم آن‌ها را انتخاب کنند.

قبادیان عنوان کرد: نباید بگذاریم که سال 84 بازهم تکرار شود، زیرا کشور تحمل ضربه‌های مهلک تعدادی افراد خیانت‌کار را ندارد. کسانی که اخلاق را زیرپا گذاشتند و سرمایه‌های کشور را به باد دادند و تحریم‌ها را بر ایران حاکم کردند. ما اکنون باید تاوان بی‌تدبیری کسانی را بدهیم که زمانی رییس‌جمهور بودند و می‌گفتند قطعنامه مشتی کاغذ پاره است و با بی‌تدبیری چنان کردند که ایران به سمت نابودی سوق داده شود، اما خدای مردم ایران کشور را نجات داد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: روزها، روزهای سرنوشت‌سازی برای مملکت است و هر کدام از مردم باید یک ستاد شود و قدر این روزها را بداند. امیدواریم با رای مردم، کشور به سمت آبادانی، پیشرفت و ترقی پیش رود.

در این نشست همچنین پروانه سلحشوری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، گفت: زمانی که شنیدم یکی از کاندیداها در خوزستان آرد توزیع کرده است، دلم برای مردم گرفت؛ آن‌ها شاید شنیده‌اند که مردم خوزستان سیدها را دوست دارند و به سیدها رای می‌دهند، اما مردم خوزستان به کسی رای می‌دهند که سید ممنوع‌التصویر و در حصر ما آن را تایید کرده باشد.

وی ادامه داد: ما خوزستانی ها هرچند اذیت می شویم و محرومیت های زیادی داریم ولی نمی شود با محرومیت ما، رای ما را برای افرادی که شان چنین جایگاهی را ندارند، بگیرند. خوزستانی ها خستگی ناپذیر هستند، زیرا هشت سال جنگ را تحمل کردند و سال‌ها است که درآمد نفت در جای جای ایران توزیع می شود اما خوزستان آنچه را که شایسته آن است، نصیبش نمی‌شود.