دبیر ستاد انتخاباتی روحانی در کهگیلویه و بویراحمد گفت: تاکتیک دولت تدبیر و امید بر اساس تعامل با دنیاست.

داریوش ارجمند در گفت و گو با ایسنا با بیان اینکه وعده های برخی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری بیشتر شعار محور هستند، افزود: وعده هایی که یکی دوتا از نامزدهای این دوره مطرح کردند از جمله افزایش یارانه ها تا سقف 250 هزار تومان برای هر نفر یا ایجاد 5 میلیون شغل برای یک سال باید با پشتوانه کار کارشناسی باشد و بیشتر شعار محور هستند.

وی بیان کرد: همانطوری که ریاست مجلس هم اعلام کرد امکان افزایش سقف یارانه ها به 250 هزار تومان وجود ندارد و هیچ صحبتی درمورد تامین منابع این وعده عنوان نشده است.

دبیر ستاد انتخاباتی روحانی در کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به ایجاد 5 میلیون شغل ازسوی برخی داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: مشخص هست که ایجاد 5 میلیون شغل شعار است چراکه برای هر شغل بین 100 تا 600 میلیون تومان سرمایه گذاری لازم است و علاوه بر آن بستگی به این دارد که هر کشوری در چه موقعیتی از توسعه یافتگی قرار دارد.

ارجمند تصریح کرد: با توجه به اینکه کشور ما تحریم پشت سرگذاشته قطعا ما نیاز به سرمایه گذاری بیشتری برای مشاغل نسبت به سایر کشورها داریم اینکه مطرح می کنند بنابراین ایجاد 5 میلیون شغل عملا این امکان پذیر نیست و در واقع به نظر می رسد بیشتر شعار است و امکان نیست همچین چیزی اتفاق بیفتد.

دبیر ستاد انتخاباتی روحانی در کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: باید تفاوت بین چهار سالی که پشت سر گذاشته ایم با سنوات قبل منصفانه دیده شود یعنی ببینند که در بخش دارو، درمان و بیماران خاص هزینه درمان کاهش پیدا کرده است. ایجاد پوشش بیمه های خدمات درمانی در دولت یازدهم عملکرد مطلوبی داشت.

ارجمند با یبان اینکه تاکتیک ما بر اساس تعامل با دنیاست، تاکید کرد: در واقع دنبال هستیم که ایران را در جامعه بین المللی بپذیرند. به نظر می رسد که مردم ما باید انتخاب کنند یا باید با دنیا سر ستیز داشته باشیم و یا بخواهیم تعامل کنیم و در واقع انتخاب بین این دو مساله است.

دبیر ستاد انتخاباتی روحانی در کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: شرکت در انتخابات ولو اینکه هم رای ما هم نباشند، حداقل تمرین دموکراسی است. مشارکت نکردن هر کسی در انتخابات در واقع به نوعی ضربه زدن به خود و کشور است.

دبیر حزب عدالت و آزادی کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: دولت تدبیر و امید بر اساس برنامه در حال فعالیت است اما برخی رقیبان بر اساس شعارهای عوام فریبی در حال فعالیت هستند.

سید عسکر عرفانی زاده در گفت و گو با خبرنگار ایسنا افزود: در مناظرات، اخلاق توسط برخی رقیبان دولت تدبیر و امید زیر پا گذاشته شد و دروغ های زیادی گفته شد.

وی بیان کرد: وقتی کسی می گوید پتروشیمی دو میلیون تن صادرات داریم اگر آن را به هشت میلیون تن برسانیم به ازای هر هشت میلیون تن یک میلیون و 600هزار نفر اشتغال مستقیم و سه میلیون نیز اشتغال غیر مستقیم ایجاد می‌شود به معنای اینست که از هر هشت میلیون تن صادرات پتروشیمی ما می توانیم چهار میلیون و 600 هزار نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم اشتغال ایجاد کنیم. در صورتی که آقایان حتی نمی دانند که هم اکنون صادرات پتروشیمی ما بالای 55میلیون تن است. اگر اینگونه باشد ما می‌توانیم 32 میلیون نفر شغل ایجاد کنیم این معلوم است که چنین افرادی دنبال عوام فریبی هستند و مردم حداقل بار دیگر فریب شعارهای دروغ را نخورند.

عرفانی زاده تصریح کرد: داوطلبان ریاست جمهوری باید هم بخش اقتصاد را مدنظر داشته باشند و بتوانند هم یک تعامل ارتباط بین المللی برای ایجا فضای پیشرفت تولید ایجاد کنند یعنی اولویت باید در حال حاضر مسائل اقتصادی جامعه باشد و اگر مسائل اقتصادی جامعه در اولویت برنامه های کاری دولتی که مردم انتخاب می کنند، قرار بگیرد طبیعتا تولید راه می‌افتد و با راه افتادن تولید بحث اشتغال نیز حل خواهد شد و رشد اقتصادی و سرانه ملی را در پی خواهد داشت.

وی ادامه داد: مردم باید صداقت را مدنظر داشته باشند. اصلح تعابیر مختلفی دارد و از نظر من اصلح کسی است که تجارب این کار را دارد و ما باید اصلح را در یک فرآیند نه یک ویژگی خاصی از کاندیداها در نظر بگیریم. اصلح از نظر بنده در حال حاضر دکتر روحانی است چراکه صادقانه با مردم حرف می زند و مثل برخی وعده های دروغین نمی دهد.

دبیر حزب عدالت و آزادی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: در شرایط فعلی که غباری از شائبه ها در بحبوحه انتخابات بر جامعه حاکم است فکر می کنم که آقای روحانی صادقانه با مردم حرف می زند و مردم نیز جواب صداقتش را در 29اردیبهشت خواهند داد. در حال حاضر طبق اکثر نظرسنجی ها در کلان شهرها و بدنه متوسط جامعه آقای روحانی با اختلاف بالا پیش است و در بخش روستایی نیز تقریبا بالای 50 درصد آراء متعلق به ایشان است.

وی گفت: ما در شرایطی نیستیم که بخواهیم به نظام پشت کنیم. همچنین کسانی که بخواهند در انتخابات شرکت نکنند در واقع به سرنوشت خودشان پشت کرده اند و متاسفانه کسانی که به هر دلیل و بهانه‌ای بخواهند در انتخابات شرکت نکنند این دو آسیب جدی را به کشور و نظام وارد می‌کنند. با حضور نیافتن پای صندوقهای رای هم سرنوشت خودمان دچار آسیب می شود و هم پشتوانه نظام تخریب پیدا می کند.

دبیر حزب عدالت و آزادی کهگیلویه و بویراحمد افزود: از تک تک آحاد جامعه تقاضامندیم که هر گونه گله مندی، نگرانی و ناراحتی در سطح کشور یا از مدیران دارند را طی این مدت کنار بگذارند و به پای صندوق های رای بیایند. برخی از رقبای دولت تدبیر و امید به شدت در حال تخریب عملکرد این دولت هستند که این کار درستی نیست در صورتی که دولت تدبیر و امید اینگونه نیست، دنبال عوام فریبی و دروغ نیستند و صادقانه عملکرد خود را به مردم اعلام می‌کنند. به نظر می رسد مردم بهترین داور هستند و خودشان به خوبی تشخیص می دهند چه کسانی دروغگو و چه کسانی راستگو هستند.