دبیر ستاد مردمی اصولگرایان معتدل حامی دکتر روحانی در استان سمنان با اشاره به گشایش‌های ایجاد شده در ارتباطات تجاری ایران با بازارهای مهم جهانی گفت: دولت دکتر روحانی با عقلانیت و تدبیر، درهای تجارت جهانی را به روی ایران گشوده است.

مهدی خالقی در گفت‌وگو با ایسنا از انتخابات به‌مثابه رکن اساسی مردم سالاری دینی نام برد و اظهار کرد: انتخابات مایه عزت ملی و عاملی مهم و اثرگذار در تقویت کشور چه در عرصه داخلی و چه در عرصه بین‌المللی است.

وی با بیان اینکه چشم جهان به انتخابات ایران و حضور مردم در پای صندوق‌های رای است افزود: همه ما باید تلاش کنیم تا مردم حضور حداکثری در انتخابات داشته باشند و اگر می‌خواهیم به این مهم برسیم باید اخلاق انتخاباتی را به هر شکل ممکن رعایت کنیم تا انشاء الله و به‌یاری خداوند پیروزی ملت رقم بخورد.

وی با اشاره به آسیب‌های ناشی از عدم مدیریت درست کشور در سال‌های منتهی به سال 92 گفت: متاسفانه به دلیل بعضی مدیریت‌های نادرست وضعیت نابسامانی تحویل دولت دکتر روحانی شد با این وجود در طول 4 سال گذشته زحمات زیادی در تمام عرصه‌ها چه در صنعت و چه در کشاورزی و چه عرصه‌های دیگر و به‌خصوص در روابط بین‌المللی کشیده شد که نتیجه آن نیز همین روند رو به رشد همه شاخص‌های اقتصادی در کشور است.

دبیر ستاد مردمی اصولگرایان معتدل حامی دکتر روحانی در استان سمنان با انتقاد از طرح شعارهای عوام‌فریبانه برخی نامزدها و عدم ارائه یک برنامه علمی و عملیاتی قابل اجرا گفت: زیبنده نیست که با دروغ و افترا و فقط برای جذب آرا و عوام فریبی به مردم در پشت تریبون دروغ گفت.

این فعال سیاسی اصولگرا با بیان اینکه کشور ما در طول این 4 ساله دولت تدبیر و امید در آرامش بوده و هم مردم و هم بازار از آرامش روانی برخوردار بودند اضافه کرد: دولت در بحث نقدینگی در جامعه بسیار خوب عمل کرده ضمن اینکه عملکرد مثبت تیم اقتصادی دولت کاملا گویا و روشن است و این موفقیت را هم آمار نهادهای معتبر داخلی و هم نهادهای معتبر بین‌المللی تایید می‌کند.

وی عملکرد دولت دکتر روحانی در حوزه‌های بانکی را بسیار خوب و اثرگذار ارزیابی و تصریح کرد: اگر سفره مردم و به‌خصوص لایه‌های پایین جامعه و محرومان و مستضعفان کوچک‌تر شده نتیجه وام‌های 30 درصد و بالاتری بود که در دولت قبل و از صندوق‌های اعتباری و موسسات مالی به‌صورت یک شبه دریافت کرده اند و نتوانسته‌اند سود آنها را بدهند. حال همان‌ها می‌گویند سفره مردم کوچک شده اما نمی‌گویند علت این کوچک شدن سفره مردم چیست؟

دانشگاهیان مردم را آگاه کنند

خالقی با بیان اینکه در 2 سال پایانی دولت موسسات اعتباری که یک شبه بوجود آمده بودند بدون هیچ سپرده‌ای به محرومین نیازمند وام‌هایی با سود بالا پرداخت کردند گفت: متاسفانه این اقشار که در انتهای پرداخت‌ها هستند با مشکل مواجه شده اند.

وی از کاهش نرخ بهره و سود بانکی به‌عنوان یکی از خدمات خوب دولت دکتر روحانی نام برد و تصریح کرد: بحمدالله امروز نظام بانکی ما دارای نظم خوبی شده است. نباید از حق گذشت متاسفانه دولت در بعضی از نقطه‌های حساس به‌دلیل وجود بعضی مسائل دستش بسته است و نمی‌تواند وارد شود. اما به جرأت می‌توان گفت که دولت یازدهم بسیار قانون‌گرا بوده و هیچ کاری را بدون داشتن مصوبه قانونی و بدون هماهنگی از مجلس شورای اسلامی انجام نداده است.

این فعال سیاسی با بیان اینکه در طول 4 سال گذشته درهای تجارت جهانی به روی ایران باز شده است، خاطرنشان کرد: با وجود این گشایش‌ها اما همه خرابی‌ها را نمی‌توان یک شبه درست کرد تورم بالای 40 درصد را نمی‌توان خیلی زود پایین آورد ولی این دولت این‌کار را کرد. همچنین رشد منفی را به رشد مثبت رساند.

وی نقش دانشگاهیان را در آگاهی‌بخشی به مردم مهم ارزیابی و اظهار کرد: بنده از همه دانشگاهیان اهل فکر و اندیشه می‌خواهم که مردم را آگاه کنند این حرکت مثبت و روند رو به‌رشدی که در کشور شروع شده نباید متوقف شود.

عوام‌فریبی و دروغ‌های از پشت تریبون زیبنده نامزد رئیس‌جمهوری نیست

دبیر ستاد مردمی اصولگرایان معتدل حامی دکتر روحانی در استان سمنان با اذعان به اینکه در بعضی از جاها نقص‌هایی هم وجود داشته تصریح کرد: البته که "املای نانوشته که غلط ندارد" بدون شک به‌دلیل حجم بالای ویرانی‌ها و مشکلات به ارث رسیده به دولت روحانی، بخشی از مشکلات همچنان باقی است و دولت در دولت آینده باید برای رفع آنها برنامه‌ریزی کند.

خالقی، طرح شعارهای پوپولیستی را به زیان مردم و کشور برشمرد و با اشاره به شأن و جایگاه نامزدهای رئیس‌جمهوری اظهار کرد: دوستان کاندیدایی که برای تکیه‌زدن بر کرسی رئیس‌جمهوری خود را در معرض رای مردم قرار دادند نباید برای رسیدن به این جایگاه دست به عوام فریبی و طرح شعارهای غیراجرایی بزنند.

وی با اشاره به رهنمودهای خود کارساز مقام‌معظم رهبری در خصوص اهمیت انتخابات ضمن دعوت از عموم مردم برای حضور در انتخابات 29 اردیبهشت‌ماه اضافه کرد: انشاء الله مردم استان سمنان همچون مردم سربلند ایران روز جمعه به لطف پروردگار با انتخاب دکتر روحانی که فرزند برومند استان عزیزمان سمنان نیز هستند با سرانگشتان جوهری خود بر تداوم این راه رو به‌رشد که در دولت یازدهم شکل گرفته و در دولت دوازدهم تکمیل خواهد شد، مهر تایید خواهند زد.