نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و عضو حزب مردمسالاری گفت: گفتمان اعتدال گرایی و اصلاحات به هم نزدیک و برمبنای پرهیز از افراط و تفریط است که باید این روند ادامه یابد.

به گزارش ایرنا، مصطفی کواکبیان شنبه شب در جمع هواداران حسن روحانی و نامزد مورد حمایت اصلاح طلبان در انتخابات میان دوره ای مجلس در تالار عبدالقادر مراغی افزود: اصلاحات گفتمانی است که ذات آن اعتدال و میانه روی و پرهیز از افراط و تفریط در جامعه است و از این رو اعتقاد داریم که باید روند اعتدال طلبی ادامه یابد.

وی با اشاره به حمایت جریان اصلاحات از دولت تدبیر و امید اضافه کرد: با وجود اینکه بنده حتی در زمینه لایحه بودجه 96 انتقاداتی داشتم، لیکن حمایت از جریان اعتدال گرایی موجود را که همپای منافع مردم است، وظیفه خود می دانم.

وی گفت: در حمایت از اعتدال گرایی باید شاخص هایی چون امنیت، اقتصاد و تقویت باورها و ارزش ها را با هدف تامین منافع ملی کشورمان مورد توجه قرار دهیم.

وی افزود: دولت یازدهم در این شاخص ها عملکرد مثبتی داشته و کشورمان هم اکنون تبدیل به امن ترین کشور در منطقه نا امن خاورمیانه شده است.

کواکبیان ادامه داد: بر اساس اظهارات وزیر دفاع کشورمان بودجه دفاعی در سه سال گذشته بیش از 2 برابر رشد داشته اما این امنیت پایدار به واسطه قدرت دفاعی در کنار دیپلماسی فعال حاصل شده است.

وی با اشاره به تاثیرات مثبت اجرای برجام در سیاست خارجی اضافه کرد: وقتی مذاکرات هسته ای آغاز شد، این فناوری از دولت هفتم و هشتم آغاز شده بود و در این مذاکرات با دیپلماسی فعال دولت یازدهم توسط دنیا به رسمیت شناخته شد.

وی گفت: ما خطر جنگ را با تدبیر و عقلانیت دولت یازدهم در مذاکرات هسته ای به همت تیم دیپلماسی کشورمان از بین بردیم.

وی با اشاره به روند مثبت اقتصادی دولت در سال های اخیر افزود: با وجود برخی مشکلات در زمینه اشتغال، در این مدت سرمایه گذاری ها و رشد اقتصادی مطلوبی حاصل شده است و این روند در سال های آینده نیز ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به ثبت نام خود در انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: بنده در این انتخابات وقتی رد صلاحیت شدم از شورای نگهبان تشکر نیز کردم.

کواکبیان گفت: حضور در عرصه های مهم سیاسی کشور یک امانت از سوی مردم بوده و باید این امنیت به اهلش سپرده شود و در این مسیر، خدمتگزاری و نه بهره مندی باید مورد توجه قرار گیرد.