نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: در دنیای امروز ادامه حیات در حصارهای بسته سیاسی و جغرافیایی غیرممکن و واقعیت آشکار این است که زندگی همه ملت ها با هم تعریف می‌شود.

به گزارش ایرنا ، محمدجواد فتحی روز دوشنبه در آیین اعلام لیست امید شورای شهر اهواز که در ستاد انتخاباتی دکتر روحانی برگزار شد، اظهار کرد: ما نمی‌توانیم خودمان را از تعامل با دنیا بی‌نیاز کنیم؛ این تفکر اگر وجود داشته باشد مربوط به 400 سال پیش است.

وی افزود: در دوره هشت ساله دولت قبل، دولتمردان مبلغ تفکر بی نیازی از تعامل با دنیا بودند و با بی تدبیری تصور کردند می‌توانند کشور را فارغ از تعامل با دنیا اداره کنند.

وی با اشاره به برجام بیان کرد: وقتی دولت تدبیر و امید موضوع برجام را دنبال می‌کرد، مخالفان آن با همین تفکر و استدلال علیه برجام موضع می‌گرفتند، شعار می‌دادند و عمل می‌کردند برای همین نه تنها بحرانی که برای ما ایجاد کردند بحران اقتصادی بود، بلکه بحران سیاسی و اجتماعی هم در پی آن به وجود آمد که موجب تحمیل آسیب اجتماعی و ایجاد شکاف های طبقاتی شد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کسانی که در دولت گذشته وزیر بودند و با تکلیف شرعی بر سر ملت ما کلاه گذاشتند، خودشان هم حاضر به تایید صلاحیت معجزه هزاره سوم نشدند.

وی گفت: عملکرد هشت ساله آنها اینقدر تاریک بود که اکنون خودشان هم از اینکه بگویند وزیر یا حامی آن شخص بوده‌اند، تبری می‌جویند.

وی ادامه داد: در دوران هشت ساله دولت قبل، گرفتاری هایی را تحمل کردیم و با نابسامانی‌هایی مواجه شدیم که اگر خوشبینانه بخواهیم از این بحران ها عبور کنیم دو دهه زمان نیاز است تا حیثیتی که از ملت ایران نزد مجامع بین المللی به باد رفته، جبران شود.

فتحی افزود: آثار زیان بار مالی و خسارت های اقتصادی که در هشت سال دولت گذشته بر ملت ایران تحمیل شد، فرصت زیادی برای اصلاح لازم دارد تا این وضعیت به قبل از آن دولت برگردد.

وی تاکید کرد: ترس رقبای روحانی این است که اگر این 4 سال تکرار شود و مجددا سکان اداره امور اجرایی کشور به روحانی داده شود قطعا رییس جمهوری بعدی پس از 1400 نیز از اصلاح طبلان خواهد بود چرا که سیر صعودی برای توسعه و پیشرفت کشور به نحوی بود که حتی بی انصاف ترین افراد آن ها نیز به آن اقرار می‌کنند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب اظهار کرد: هشت سال سیاه دولت مهرورزی به شکلی در این چهار سال جبران شد که تصور خودشان این است اگر دولت تدبیر و امید با این شدت سیر صعودی خود را ادامه دهدف هشت سال این دولت، هویت اصلاح طلبی را برای همیشه تضمین می کند به همین علت می خواهند به نوعی جلوی ادامه روند و سیر تکاملی ملت ایران را بگیرند.

وی با اشاره به معضلات خوزستان نظیر ریزگردها و سد گتوند بیان کرد: معضل ریزگردها مربوط به چهار سال اخیر نیست بلکه خوزستان 18 سال گرفتار آن است و خوشبختانه امسال مجلس برای بودجه سال 96 میزان 100 میلیون دلار برای مقابله با این امر اختصاص داده که امیدواریم در سال 96 دولت با منشاء آن مقابله جدی داشته باشد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی توضیح داد: مشکل سد گتوند برای خوزستان از معضل ریزگردها شدیدتر و خطرناک تر است چراکه سدی را در دولت نهم و دهم ساختند که سالانه هشت تا 10 میلیون تن نمک به دشت خوزستان سرازیر می‌کند .

وی گفت: کسانی که بحث ریزگردها را وسیله ای برای تضعیف روحانی می‌دانند چیزی از سد گتوند آن دوران نمی‌گویند و نمی گویند که این سد چه بلایی بر سر مردم خوزستان آورده است.