مدرس و عضو هیات علمی دانشگاه گیلان گفت: دولت تدبیر و امید با تکیه بر انضباط مالی، توانست تورم و رکود کشور را مهار و اقتصاد مریض را درمان کند.

به گزارش ایرنا غلامرضا محفوظی عصر دوشنبه در نشست بررسی دستاوردهای اقتصادی دولت یازدهم در ستاد انتخاباتی حجت الاسلام حسن روحانی در آستارا گفت: دولت یازدهم در شرایطی کار خود را آغاز کرد که تورم بالای 40 درصد در کشور حاکم بود و تحریم ها و تلاطم نرخ ارز وضعیت اقتصادی کشور را فلج کرده بود.

وی با اشاره به اینکه دولت دهم بدهی های زیادی به بانک ها به خصوص بانک مرکزی داشت، افزود: دولت روحانی در چنین شرایط اسفناک اقتصادی، با وجود کاهش قیمت نفت، توانست تورم را از 45 درصد به 9 درصد برساند و این اتفاق در طول 26 سال گذشته، در کشور ما بی سابقه بود.

وی با اشاره به اینکه دولت با وجود کاهش دادن نرخ تورم، رکود اقتصادی را نیز مهار کرد، گفت: تمامی این شرایط خوب اقتصادی باعث تقویت سرمایه گذاری خارجی و بهبود شرایط اشتغال شد.

وی افزایش قدرت پول ایران در بازار های جهانی ، ثبات نرخ ارز و ارتقای سطح روابط اقتصادی و تجاری با کشورهای بزرگ دنیا را از نتایج درخشان برجام عنوان کرد و افزود: مردم نباید به شعارهای دور از منطق برخی از نامزدها مبنی بر افزایش سه برابری یارانه ها ، توجه کنند.

محفوظی تصریح کرد: مردم در روز 29 اردیبهشت ماه با حضور حداکثری و آگاهانه خود مسیر روشن و امید بخشی را برای کشور رقم خواهند زد.