فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: روحانی در چهار سال گذشته اجازه نقد به مخالفان خود داد.

به گزارش ایرنا، فخرالسادات محتشمی پور دوشنبه شب در گردهمایی بانوان حامی دکتر حسن روحانی در استان مرکزی در تالار آیینه اراک افزود: ما به روحانی رای می دهیم برای اینکه برجام را به فرجام رساند، ما به روحانی رای می دهیم برای اینکه آرامش و امنیت را به کشور برگرداند.

وی ادامه داد: هنوز مشکلاتی را برای عده ای به وجود می آورند که بگویند ما هستیم، خیلی تهدید کردند که بعد از انتخابات 92 چیزی عوض نشده و ما هستیم، اما مردم با تمام وجود تغییر را احساس کردند.

وی بیان کرد: آیا این امکان وجود داشت که ما بتوانیم در خیابان و مجامع عمومی حضور پیدا کنیم و حرف های خود را بزنیم؟ نقدهای خود را بیان کنیم؟ ما از آقای روحانی متشکریم که در این چهار سال اجازه نقد به مخالفان را دادند.

محتشمی پور ادامه داد: اگر ما به آزادی بیان معتقدیم، نه آزادی بیان برای خودی، هر چند که مرز خودی و غیرخودی در کشور ما معنا و مفهومی ندارد، همه خودی هستند، همانطور که روحانی در استادیوم 12 هزار نفری اعلام کرد حتی کسانی که به ما رای نداده اند، حق آنان بوده و آزادی برای همه است.

وی اظهار کرد: اجازه نقد بدهید، از نقد نترسید و رشد در نقد کردن است و ما باید صدای اعتراض خود را بلند کنیم، اما آقای روحانی قول داده و وعده کرده در چهار سال دوم حقوق شهروندی را پیاده سازی کند و ما به این دلیل به روحانی رای می دهیم.

این فعال سیاسی ادامه داد: جانب انصاف را نگه می داریم و با وجود اینکه نقدهایی داریم، اما در این مدت حرکت به سوی آبادانی و پاسخگویی به مطالبات مردم بود.

محتشمی پور بیان کرد: هر چند آقای روحانی در سخنرانی امروز خود در تبریز اعلام کردند که متوجه مطالبه مردم هستند و حاضرند برای این کار ده ها بار دستان رهبری را ببوسند، بله ما باید راهکارهای ممکن را برویم، ما دنبال راه غیر ممکن نیستم و امیدوار هستیم آقای روحانی بتواند با جلب نظر رهبر معظم انقلاب گره کور را بگشاید.

وی افزود: صحبتی داریم با کسانی که در این جمع حضور ندارند، اما گوش های آنان باز است چون اهل تعقل، استدلال و منطق هستند، عزیزانی که همراه ما نشدند، عزیزانی که هنوز در تردید و شک و شبهه هستند که آیا حضور من، رای و انتخاب من به نفع کشور است یا نه؟

محتمشی پور عنوان کرد: رای ما چهار ساله نیست، رایی که تبعات آن باید چند دهه باشد، آیا شما رضایت می دهید که حضور پیدا نکنید، عزیزانی که سن آنان به رای نرسیده، به دلیل بازگشت به آن دوران منحوس همچنان دچار مشکل، رنج و عذاب باشند؟

وی گفت: دورانی که می خواستند جنگ را در این کشور بیاورند تا بتوانند کاسبی خود را بکنند، دورانی که ارز برای واردات خودروهای لوکس صرف شد که صدای اعتراض وزیر بهداشت دولت خودشان را درآورد.

این بانوی فعال سیاسی افزود: اما آن وزیر چون انسانیت و انصاف داشت، استعفا داد تا در آن ننگ شریک نشود، ما نمی خواهیم به آن دوران برگردیم.

محتشمی پور تصریح کرد: عزیزانی که هنوز تصمیم نگرفته اند، این چند روز باقی مانده متعلق به شما ها است، شما هایی که باید سرنوشت این انتخابات را تعیین کنید، شماهایی که باید رای 50 درصد را به 70، 80 و 90 درصد برسانید.