نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی گفت: در دوره های گذشته رای مردم کردستان به سمت و سوی اصلاح طلبان گرایش داشته است و این دوره نیز رای مردم کردستان با آقای روحانی است.

به گزارش ایرنا علی محمد مرادی شامگاه دوشنبه در نشست انتخابات و کردستان که با حضور صادق زیباکلام در سنندج برگزار شد، افزود: کردستانی ها به افرادی رای داده اند که از جنس مردم و به دنبال حقیقت بوده اند.

وی با اشاره به اینکه در انتخابات سال 92 حدود 72 درصد مردم کردستان به روحانی رای دادند، اظهار کرد: فکر دکتر روحانی به فکر ما نزدیک است و افکاری مصلحانه و اصلاح گرایانه دارد.

مرادی ضمن حمایت از روحانی افزود: من هم در راستای اهداف شما مردم حرکت می کنم و خود را از شما جدا نمی دانم.

وی با بیان اینکه شعور سیاسی در کردستان بسیار بالا است و همیشه با حق بوده اند، ادامه داد: کردستانی ها مردمی منتقد بوده و یکی از ارکان دین نیز امر به معروف و نهی از منکر است که آن را رعایت کرده اند.

وی کُردها را پایه گذار ایران در طول تاریخ دانست و گفت: کُردها 2 هزار و 500 سال پیش حکومت مادها را در ایران پایه گذاری کردند.

نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: کُردها با اینکه در فرهنگ ایران نیز تاثیرگذار بوده اند اما در طول تاریخ مورد بی مهری جکومت ها قرار گرفته اند.

مرادی با بیان اینکه در رفتار کُردها افراط و تفریط وجود ندارد و از اعتدال دفاع می کنند، افزود: ما کُردها اجازه نمی دهیم ایران آسیب ببیند و از هر نظر به این کشور خدمت می کنیم.

وی با اشاره به اینکه اگر روحانی نبود ایران از NPT خارج می شد اظهار کرد: این به معنی اقدام علیه امنیت جهانی بود و بعد از آن نمی توانستیم کار خود را پیش ببریم.

مرادی با بیان اینکه روحانی اعتماد جهانی را جلب کرد، ادامه داد: وقتی دکتر روحانی دولت را تحویل گرفت ایران نمی توانست به درستی پول نفتی را که می فروخت دریافت کند اما امروز نه تنها فروش نفت افزایش یافته است بلکه به راحتی پول آن دریافت می شود.