رئیس مجمع نمایندگان مردم خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی گفت: اگرچه امروز شرایط برای مردم بویژه جوانان که ایده آل طلب هستند، خیلی مطلوب نیست اما مسیر حرکت، رو به جلو است و وضعیت بهتری نسبت به گذشته داریم.

به گزارش ایرنا، علی اکبری ​پنجشنبه شب در آیین آغاز به کار ستاد جوانان و دانشجویان روحانی در بجنورد اظهار کرد: فراموش نکرده‌ایم که نفت نزدیک بود در برابر غذا فروش برود اما امروز با رشد اقتصاد و کنترل تورم و تک رقمی شدن آن، وضعیت بهبود یافته است.

وی گفت: اعتبارات جاری کشور در مقایسه با سال 92 ، 73 درصد و اعتبارات عمرانی نیز 91 درصد افزایش داشته است اما آنان که دنبال سیاه نمایی اند تلاش دارند عملکرد دولت را ناموفق معرفی کنند.

اکبری گفت: حقوق مستمری بگیران 23 درصد در مقایسه با سال 92 افزایش یافته و دریافتی مددجویان نهادهای حمایتی از 71هزار تومان به 200 هزار تومان رسیده است.

وی اظهار کرد: حداقل حقوق کارمندان دولت از 470 هزارتومان در سال 92 به یک میلیون و 35 هزار تومان در وضعیت کنونی و متوسط حقوق فرهنگیان از یک میلیون و 250 هزار تومان به دو میلیون و 850 هزار تومان رسیده است.

وی ساخت 255 کیلومتر آزادراه، 350 کیلومتر​ بزرگراه، سه هزار و 145 کیلومتر راه اصلی و یک هزار و 117 کیلومتر راه ریلی طی سال 92 تا 95 را از دیگر دستاوردهای دولت در سطح کشور عنوان کرد.

این نماینده مجلس تصریح کرد: به یقین شما جوانان مطالبه گر هستید و یکی از درخواست های شما جوان گرایی دولت دوازدهم در کابینه است، من نیز به عنوان نماینده، از دولت انتظار دارم تا به اشتغال جوانان توجه بیشتری داشته باشد و در این زمینه به ظرفیت های استان توجه داشته باشد.