جمعی از نخبگان، اندیشمندان و اساتید دانشگاه استان خوزستان در بیانیه ای حمایت خود را از دکتر روحانی اعلام کرده و از  مردم  خوزستان خواسته اند، علیرغم همه مشکلات و انتظارات برجای مانده از دولتهای گذشته، به پای صندوق های رای آمده و به استمرار دولت تدبیر و امید پاسخ مثبت دهند.

به گزارش سحر، متن این بیانیه به شرح زیر است:

 

مردم شریف خوزستان

باسلام

اساتید دانشگاه، پژوهشگران، فعالان حوزه های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی و صاحبان رسانه به عنوان فرزندان شما دور هم جمع شده و از شما مردم دل شکسته خوزستان می خواهند علیرغم همه مشکلات و انتظارات برجای مانده از دولتهای گذشته، به پای صندوقهای رای آمده و به استمرار دولت تدبیر و امید پاسخ مثبت دهند. ما مشکلات عدیده مردم همچون بحران بیکاری، ریزگردها، فقر، مشکل آب و فاضلاب، سد گتوند و مشکلات روستاییان وکشاورزان و.... را همه می دانیم.

این مشکلات در دولت تدبیر و امید و یک شبه بوجود نیامده اند که یک شبه نیز حل شوند. اگرچه این دولت کلیه تلاش خود را در حد توان جهت حل قسمت عمده ای از این مشکلات به عمل آورده است. به عنوان مثال، این دولت اوج بحران ریزگردها را به ارث برد. بحرانی که زاییده غفلت های ساختاری و طولانی مدت، بویژه در دولت های گذشته بوده است.

دولت تدبیر و امید بجای پنهان سازی بحران، صادقانه این مشکل را پذیرفت و برای حل مشکل برنامه ریزی های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت انجام داد که آبگیری تالابهای خوزستان به عنوان یکی از کانونهای داخلی ایجاد ریزگرد، انتقال آب و کشت نهال در 0044 هکتار در کمربندی اصلی جنوب شرق اهواز، احداث شبکه های آبیاری و زهکشی در سطح 004 هزار هکتار نمونه ای از آن است.

بدون شک می دانیم که وضعیت موجود شایسته مردم نجیب خوزستان نیست لیکن مهم دغدغه های دولت تدبیر و امید از یک سو و فرزندان خوزستان از دیگر سو برای غلبه بر این مشکلات است. به همین خاطر، از شما مردم شریف می خواهیم برای جلوگیری از بدتر شدن شرایط و ادامه روند مثبت کنونی به دولتی رای دهیم که برجام را با همه دست آوردهای مهمش به قدرت های جهانی تحمیل می کند، دیپلماسی جهانی را می شناسد و قادر به حل مشکلات ملی و محلی و منطقه ای است. دولتی که در حوزه محلی سیاستش، بازگرداندن آب به تالاب های خوزستان بوده است. دولتی که در عرصه اقتصاد تورم را مهار ساخته است. دولتی که حقوق کارکنان دولت، بازنشستگان، کارگران و سایر اقشار را حداقل به اندازه تورم افزایش داده است. دولتی که اهتمام ویژه در جهت رفع مشکلات معیشتی مردم به ویژه قشر آسیب پذیر و روستائیان و کشاورزان داشته است .

بدینوسیله ما امضاکنندگان این نامه به خاطر شرایط حساس کشور، حفظ ارزشهای انقلاب اسلامی و حفظ آزادیهای مصرح در قانون اساسی و اجرای کامل آن و حفظ کرامت انسانی در سراسر ایران فارغ از قوم و نژاد معتقدیم برای تداوم سربلندی و توسعه ایران و خوزستان، رای به دکتر روحانی ضرورتی تاریخی و وظیفه ای ملی است، از منظر اخلاقی نیز متعهد می شویم که در دوره چهارساله آینده مجموع مسائل خوزستان را رصد کرده و به دولتمردان کمک کرده و پیگیر مشکلات شما از طریق مجاری آن بوده و نتیجه را به صورت دوره ای به شما مردم نجیب و شریف گزارش دهیم. انشاالله

وعده ما جمعه 29 اردیبهشت پای صندوقهای رای و رای ما به دکتر حسن روحانی

 

1

اسماعیل ایدنی

29

مسعود صفایی مقدم

2

سید احمد آوایی

30

مختار طاهریان

3

سادات ابراهیم

31

سعید عالمی

4

سعید ایزدیان

32

برات قبادیان

5

مهدی بخشنده

33

مهناز کسمتی

6

صفر پیش بین

34

ذبیح الله کریمی

7

احمد جمی

35

محمدرضا کلهر

8

بهمن حسین پور

36

حمید کهرام

9

قاسم عموری

37

محمد کیانوش راد

10

خاتمی نیا

38

عبدالله کعبی

11

حمید زنگنه

39

جواد کاظم نسب

12

غلامعلی رجایی

40

پیمان عاشوری بندری

13

دهشتی

41

مهدی قومشی

14

جاسم ساعدی

42

احمد میدی

15

علی ساری

43

عیسی مقدمی زاده

16

عبدالله سلامی

44

محمدرضا موالی زاده

17

پروانه سلحشوری

45

محمد رعایایی اردکانی

18

مرتضی شهیدزاده

46

سید آقا میری

19

امیرحسین شیروانی

47

قاسم محمودی

20

ولی الله شجاع پوریان

48

منصور میامی

21

جاسم شدیدزاده

49

محمدرضا علم

22

امیرعلی شهنی کرم زاده

50

مرتضی ممویی

23

محمودیان شوشتری

51

همایون یوسفی

24

هدایت الله شاهینی

52

حیات ممبینی

25

مرتضی افقه

53

کریم مولا

26

یدالله مهر علی زاده

54

روزبه کردونی

27

شمسی پورمحمدی

55

قاسم حیصمی

28

منصور قنواتی