ستاد انتخاباتی مرکزی حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، روز جمعه طی آیینی در قم آغاز به کار کرد.

به گزارش ایرنا، در این آیین که قشرهای مختلف مردم، مسئولان و شخصیت هایی همچون آیت الله موسوی تبریزی رئیس شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان کشور حضور داشتند، رئیس ستاد انتخاباتی روحانی در قم با تاکید بر ضرورت تداوم اعتدال در مدیریت کشور، اظهار داشت: فراموش نمی کنیم سال های نه چندان دور و در دولت های نهم و دهم شیوه اداره کشور به نحوی بود،که حتی مردم عادی نیز خوشبین نبودند.

سید مهدی علیزاده طباطبایی همچنین با بیان ای نکته در طول هشت سال دولت احمدی نژاد ایران در هیچ کجای جهان اعتبار نداشت و کشورهای دیگر حتی کمک های انسان دوستانه ایران را نیز نمی پذیرفتند، خاطرنشان کرد: ولی امروز پس از یک دوره فعالیت دولت تدبیر و امید و اداره امور کشور توسط افرادی معتدل و آرام که آرامش را در کشور نهادینه کردند، به خوبی می بینیم که نظام اسلامی در مسائل مهم منطقه ای و بین المللی تعیین کننده است و در هر بخشی از بخش های کشور نیز موضوع تحول قابل توجه است.

رئیس ستاد انتخاباتی روحانی در قم با تبیین برخی از شاخص تحول های بوجود آمده در کشور بین سال های 92 تا 96 افزود: در حوزه بهداشت و درمان 11 میلیون از افرادی که تاکنون تحت هیچ گونه بیمه ای نبودند، با بودجه ای که دولت یازدهم منظور کرده برای نخستین بار از خدمات درمانی بهره مند شده اند.

علیزاده طباطبایی همچنین با اشاره به 2 برابر شدن یارانه قشرهای ضعیف و کم درآمد جامعه بویژه مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی در دولت یازدهم، گفت: تخت های بیمارستانی نیز به لطف حضور بخش خصوصی و جذب سرمایه گذار ناشی از آرامش ایجاد شده در کشور افزایش چشمگیری پیدا کرده است.

وی همچنین با اشاره به این که رتبه علمی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور نیز طی چهار سال گذشته به صورت محسوسی ارتقا پیدا کرده است، اذعان داشت: همه این پیشرفت ها در پرتو آرامش بوجود آمده در دولت تدبیر و امید محقق شده است.

رئیس ستاد انتخاباتی روحانی درقم افزود: امروز همه ما در این مکان جمع شدیم تا اعلام کنیم که خواستار تداوم این آرامش هستیم و با تاسی به شهیدان جنگ تحمیلی با آنها تجدید پیمان کرده و راهشان را در مسیر عزت، عظمت و آبادانی کشور ادامه خواهیم داد.

علیزاده طباطبایی همچنین با اشاره به بخش های مختلف ستاد روحانی در قم، معاونت قشرها را از جمله آن برشمرد و افزود: قشرهای گوناگون جامعه شامل پزشکان، مهندسان، فرهنگیان، کارمندان، بازنشستگان و کسبه با این ستاد در ارتباط هستند و کمیته های آن نیز سازمان دهی شده است.

وی با اشاره به معاونت تبلیغات، هماهنگی صورت گرفته برای تولید محتوا در این ستاد انتخاباتی را از جمله وظایف این معاونت ذکر کرد و افزود: معاونت بخش ها و مناطق نیز در رابطه با فعال کردن ستادها در نقاط مختلف شهر قم، شهرهای اطراف و روستاها فعالیت می کند.

وی معاونت های پشتیبانی و بانوان را از دیگر قسمت های ستاد مذکور عنوان کرد و افزود: ستاد جوانان حامی دولت تدبیر و امید نیز به شکل بسیار پر شوری فعالیت خود را آغاز کرده و هر روز و هرشب جلسه های آنها تداوم دارد.

رئیس ستاد انتخاباتی روحانی در قم گفت: ما به همه مردم اعلام نیاز می کنیم که اگر خواهان ادامه آرامش، عزت و سربلندی ایران هستند، به ستاد حجت الاسلام والمسلمین روحانی بپیوندید که به گرمی دستانشان را می فشاریم و از آنها استقبال می کنیم.