دبیرکل حزب اسلامی ایران زمین گفت: رئیس‌جمهور آینده باید کسی باشد که برای اداره امور کشور برنامه عملیاتی بهتری دارد، حالا می‌خواهد اصلاح‌طلب باشد یا اصولگرا.

به گزارش ایسنا، ابوالقاسم رئوفیان در نشست خبری که در حاشیه دومین اجلاس دبیران استانی   حزب اسلامی ایران زمین در  مشهد برگزار شد، اظهار کرد: انتخابات مهم‌ترین کار احزاب است اما تنها کارشان نیست.

وی با بیان اینکه احزاب باید دولت و مجلس را در جهت دستیابی به اهداف و تحقق شعارها کمک کنند ، با اشاره به کلام رهبری که "دغدغه من دغدغه مردم است"، افزود: احزاب باید برای رفع دغدغه‌های مردم اقدام کنند، از طریق مجلس که وظیفه قانون‌گذاری دارد و قوه مجریه که مسئولیت اجرای درست مصوبات را دارد و شوراها که در رفع دغدغه‌های شهروندان باید تلاش کنند و انتخاب اولشان که شهردار است باید با توجه به شایستگی‌ها باشد.

دبیرکل حزب اسلامی ایران زمین ادامه داد: متاسفانه احزاب در کشور ما در تراز آنچه که در قانون اساسی آمده نیستند، یا خودشان دچار آفت خودکم‌بینی هستند یا دولت قدر و منزلت و جایگاه احزاب را به میزانی که باید بشناسد نشناخته و یا اگر شناخته توجه نکرده است. احزاب مانند پزشکانی هستند که باید عملکرد مسئولین را رصد و اشکالات را به آن‌ها گوش‌زد کنند و اگر لازم بود فریاد بزنند، نقد منصفانه و مشوقانه از وظایف اولیه احزاب است که نباید نسبت به این مهم غفلت شود.

رئوفیان ضمن اشاره به نام‌گذاری سال 96 توسط مقام معظم رهبری به نام "اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال"، با بیان اینکه ما در زمینه اقتصادی نیز فعالیت می‌کنیم، تصریح کرد: ما در کارگروه اقتصادی حزب 2 طرح را ارائه دادیم، یکی در رابطه با تولید 200 هزار فرصت شغلی و یکی در زمینه استفاده از ظرفیت‌های استان گلستان و دریای خزر، سال گذشته نیز با طرحی که ارائه دادیم به قرارگاه اقتصاد مقاومتی، اعلام آمادگی کردیم که می‌توانیم بازارچه‌های مرزی را در کشور ساماندهی کنیم و معتقدیم با این کار قاچاق کالا به حداقل ممکن کاهش پیدا خواهد کرد. اینها کمک به دولت است اگرچه دولت اصلاح‌طلب است و حزب ما اصولگرا اما ما موظف هستیم به دولت کمک کنیم.

وی با مخالفت با مرزبندی میان اصلاح‌طلبان و اصولگرایان خاطرنشان کرد: بیشترین آسیب از همین مرزبندی‌ها به کشور، مردم و نظام ما وارد شده است، دعوای اصلاح‌طلبان و اصولگرایان نظام را تهدید می‌کند و پای این دعواها هزینه داده‌ایم، ما معتقدیم هرکسی اصول انقلاب را قبول داشته باشد و پایبند به اصول انقلاب باشد اصولگرا است.

 این فعال سیاسی اصولگرا در پاسخ به سوالی در خصوص مباحث مطرح شده در دومین اجلاس دبیران استانی عنوان کرد: اولین اجلاس سراسری دبیران 26 اسفند در تهران با هدف مهندسی انتخابات شوراها و ریاست جمهوری برگزارشد، طبیعی است که این اجلاس نیز در راستای همان مطالب بود.

دبیرکل حزب اسلامی ایران زمین در خصوص سازوکار عملیاتی حزب در انتخابات شوراها و ریاست جمهوری تشریح کرد: حزب ما برای انتخابات شوراها در استان‌ها استقلال دارند و می‌توانند لیستشان را خودشان ببندند، اما یک جدول ارزیابی نامزدهای شوراها را در 4 معیار و 24 شاخص تنظیم کردیم که افراد با توجه به این شاخصه‌ها انتخاب می‌شوند. در انتخابات ریاست جمهوری استان‌ها باید تبعیت کنند از تصمیمی که برخاسته از خرد جمعی است. ما برای این کار نیز جدولی در 4 معیار و 20 شاخص در نظر گرفتیم؛ رئیس‌جمهور آینده باید کسی باشد که برای اداره امور کشور برنامه عملیاتی بهتری دارد. حالا می‌خواهد اصلاح‌طلب باشد یا اصولگرا؛ ما نمی‌گوئیم چون اصولگرائیم پس روحانی نه، نگاه می‌کنیم چه کسی بهتر می‌تواند کشور را از نظر فرهنگی و اقتصادی و... اداره کند.

وی افزود: دبیران استان‌ها قرار است پس از بررسی مناظره‌ها تا سه‌شنبه این آمار را آماده و به شورای مرکزی تحویل دهند، سپس خروجی آن اعلام می‌شود.