رئیس شورای سیاستگذاری ستاد دکتر حسن روحانی در استان کرمان گفت: در دولت دکتر روحانی بانوان در پست‌های اجرایی گمارده شدند و این مسأله نشان دهنده کاهش نگاه جنسیتی در سطح جامعه توسط دکتر روحانی بود.

به گزارش ایسنا، «محمدرحیم ابوسعیدی» پیش از ظهر امروز(دوشنبه 11 اردیبهشت‌ماه) در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ما مأموریت داریم تا با همراهی مردم استان کرمان حماسه سال 92 را تکرار کنیم و با رأی حداکثری کاندیدای اعتدال و تدبیر 29 اردیبهشت را رقم بزنیم.

وی با اشاره به شرح وظایف شورای سیاستگذاری در استان افزود: این شورا از افراد فرهیخته و صاحب نظری تشکیل شده است که به بررسی دقیق شرایط حاکم بر انتخابات و تبیین سیاست‌های کلان می پردازد.

ابوسعیدی گفت: این شورا وظیفه دارد به بررسی و رصد مسائل دقیق در استان بپردازد و یکی از وظایف دیگر این شورا بررسی، راه حل یابی و ارایه نقطه نظرات مشورتی به ستاد است.

وی ادامه داد: ما در زمینه انتخابات دکتر روحانی فعالیت می‌کنیم و براساس وظیفه اجتماعی و ملی خود تلاش می‌کنیم تا با حمایت اقشار مردم در این مأموریت موفق باشیم، ضمن این‌که یکی از مسائل اصلی که در استان کرمان و کشور مطرح است بحث اقتصاد مقاومتی است و این مهم زمانی محقق می‌شود که رئیس‌جمهوری فرصت داشته باشد در برنامه‌های بلندمدت خود برنامه‌هایش را به پایان برساند.

بسیاری از طرح‌های اقتصادی در نیمه راه قرار دارند

رئیس شورای سیاستگذاری ستاد دکتر حسن روحانی در استان کرمان با اشاره به کارنامه استاندار کرمان نیز گفت: هم‌اکنون تبلور توسعه سیاسی و اقتصادی را در مدیریت کلان مهندس رزم‌حسینی در کرمان شاهد هستیم بطوری‌که وی با مشی اعتدال و محور قرار دادن مسائل اقتصادی در استان به نتایج خوبی رسید و بسیاری از طرح های اقتصادی در نیمه راه قرار داشته و یا در حال شکوفایی هستند.

ابوسعیدی ادامه داد: حمایت از رزم‌حسینی صرفاً حمایت سیاسی نیست بلکه با ارزیابی کارنامه توسعه‌ای و همه جانبه وی است، شاید پس از انقلاب استانداری به سختکوشی وی در استان ندیده‌ایم و امیدواریم روند فعالیت وی در ادامه خدمت دکتر روحانی در استان ادامه یابد.

وی با اشاره به دلایل رأی‌دهی به دکتر روحانی تصریح کرد: در حوزه سیاست خارجی ایران در بحث برجام به موفقیت عظیمی دست یافت و یکی از نشانه‌های این موفقیت این است که ترامپ اذعان می‌کند آمریکا در برجام تحقیر شده است و این یعنی موفقیت بزرگ برجام که شاید هیچ کشوری در برخی مسائل سازمان ملل به این موفقیت‌ها دست نیافته است.

ابوسعیدی یادآور شد: یکی از آثار برجام در حوزه اقتصاد است و خیل عظیم ورود گردشگران خارجی و فاینانس‌ها از سال 92 به این طرف آغاز شد اما متأسفانه برخی یا خیلی عجله دارند و یا از علم سیاست و اقتصاد ناآگاه هستند که سعی در به چالش کشیدن برجام دارند.

برجام یک موفقیت بزرگ برای نظام جمهوری اسلامی ایران است

وی با بیان این‌که ما افتخار می‌کنیم که برجام یک موفقیت بزرگ برای نظام جمهوری اسلامی ایران و این موفقیت در دولت یازدهم ایجاد شده است، افزودد: در حوزه اقتصاد و سلامت هم همین موفقیت ها حاصل شده است، به گونه‌ای که در زمینه اقتصاد به همت دولت اعتدال، سرمایه‌گذاران نیز اعتماد کرده و سرمایه‌های سرگردان خود را جهت رونق در ایران و ادامه حیات اقتصادی کشور مشارکت داده‌اند.

ابوسعیدی ادامه داد: در زمینه سلامت نیز برای همه مردم روشن است که طرح بیمه سلامت باعث کاهش شدید هزینه‌های مردم شده است و اکنون هموطنان برای درمان خود دغدغه هزینه را ندارند و این یک موفقیت و افتخار برای دولت دکتر روحانی است، چون روستائیان با پرداخت پنج و شهری ها با 10 درصد هزینه‌های درمان خود را پرداخت می‌کنند در حالی‌که در گذشته مجبور بودند برای درمان حتی فرش زیرپای خود را بفروشند.

رییس شورای سیاستگذاری ستاد دکتر حسن روحانی در استان کرمان هم‌چنین گفت: بحث حقوق شهروندی از مهم‌ترین برنامه‌های دکتر روحانی و بنا است در دولت دوم مو به مو اجرا شود، این مسأله در مجلس مصوب شد و برنامه‌های اجرایی آن منوط به ادامه دولت تدبیر و امید در چهار سال دوم است.

ابوسعیدی افزود: یکی از موارد حقوق شهروندی حق دسترسی مردم به اطلاعات است و می‌تواند عدالت اجتماعی عظیمی را در همه حوزه‌ها ایجاد کند، ضمن این‌که دولت دکتر روحانی تاکنون از فضای مجازی حمایت کرده است که دیگر رقبای وی نیز هم‌اکنون از منافع آن برخوردار هستند.

رئیس شورای سیاستگذاری ستاد دکتر حسن روحانی در استان کرمان افزود: حقوق شهروندی از بروز همه تفکرات و عقاید در چارچوب نظام حمایت می‌کند و قرار نیست تریبون جذاب در اختیار یک گروه خاص باشد.

اگر نمی‌خواهید به هشت سال قبل برگردید روحانی را حمایت کنید

وی تصریح کرد: به همه شهروندانی که هنوز تصمیم نگرفته‌اند به چه کسی رأی بدهند و یا این‌که تردید دارند که مشارکت بکنند یا خیر؟ توصیه می‌کنم اگر دوستدار کشور خود هستند و نمی‌خواهند به دوره هشت ساله قبل برگردند که نه اقتصاد ثبات و نه حقوق شهروندی معنایی داشت، رأی خود را با حمایت دولت تدبیر و امید به صندوق رای بیندازید.

ابوسعیدی سپس اظهار کرد: در دولت دکتر روحانی بانوان در پست های اجرایی گمارده شدند و این مسأله نشان‌دهنده کاهش نگاه جنسیتی در سطح جامعه توسط دکتر روحانی بود، بنابراین تقاضا می‌کنیم خود بانوان باز هم از این تفکر حمایت کرده و با حمایت از دولت تدبیر و امید زمینه‌ساز ادامه این روند باشند.

وی همچنین گفت: ورزشکاران و قهرمانان نباید مشکل معیشتی داشته باشند بلکه باید همه فکر و تلاششان در راستای ورزش و قهرمانی باشد، البته همه رشته‌های ورزشی باید حمایت شوند و سیاست دکتر روحانی خصوصی‌سازی ورزش است.

ابوسعیدی به اهمیت مقوله هنر توسط رئیس دولت یازدهم نیز اشاره و تصریح کرد: خانه سینما که با تار عنکبوت احاطه شده بود بار دیگر در دولت دکتر روحانی رونق یافت و در استان کرمان هم هیچ مجوز کنسرتی لغو نشد و اینها نشان‌دهنده حمایت عملی و عالمانه از همه حوزه‌های هنری است.

رئیس شورای سیاستگذاری ستاد دکتر حسن روحانی در استان کرمان در بخش دیگری تایید کرد: دکتر روحانی قصد ندارد افراد تحت پوشش کمیته امداد را زیاد کند بلکه برنامه دارد با حاشیه‌نشینی از طریق رونق اقتصاد روستاها و بازگشت معکوس مناسب مبارزه کند.

در دولت یازدهم بیش از 70 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در استان انجام شد

وی با بیان این‌که در استان کرمان ظرف چند سال گذشته بیش از 70 هزار میلیارد تومان بدون اتکا به خزانه دولت در بخش‌های عمران، میراث‌فرهنگی و ... سرمایه‌گذاری شده است، افزود: دولت در نیمه راه قرار دارد و باید این واقعیت را بپذیریم که همه قدرت در اختیار قوه مجریه نیست، اما در سایه اعتدال سوه قوه مجریه، قضائیه و مقننه می‌توانند در جهت اعتلای کشور کار کنند و یکی از موارد اصلی که می‌تواند در سرعت دادن به برنامه‌های رونق اقتصادی راهگشا باشد هماهنگی دستگاه‌ها با قوه مجریه است بطوری‌که مجلس دهم این مهم را نشان داده و به سرعت برنامه‌های دکتر روحانی هم کمک کرده است.

ابوسعیدی با اشاره به این‌که از مسائل اقتصادی نمی توان در کوتاه مدت نتیجه بدست آورد، خاطرنشان کرد: در بحث معیشت و اقتصاد مردم در سال 92 تورم ساعتی داشتیم و هیچ بنگاه اقتصادی نمی‌توانست برای روز خود برنامه‌ریزی کند چه برسد به این‌که حتی برنامه میان مدت داشته باشد اما این چند سال تورم 40 درصد افسارگسیخته توسط دولت یازدهم مهار شد و به زیر شش درصد رسید، رشد اقتصادی کشور که ابتدای سال 92 منفی پنج درصد بود اکنون به بالای شش درصد رسیده است و اگر دولت تدبیر و امید نبود شاید ما هم‌اکنون سرنوشت کشور ونزوئلا را داشتیم.