رئیس ستاد انتخاباتی حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن روحانی در آذربایجان‌شرقی گفت: نگذاشتند دولت به آن نقطه‌ی مطلوب برسد.

به گزارش ایسنا، عبدالله پوری‌حسینی در گردهمایی استانی اصلاح‌طلبان آذربایجان‌شرقی، اظهار کرد: کشتی طوفان زده ایران و فضای امنیتی با پیروزی روحانی در سال 92 به ساحل امن رسید.

وی ادامه داد: در سال ۹۲ پا گذاشتن در ستاد روحانی شجاعت می‌خواست؛ اما اکنون فضا چگونه است؟ هر کس آزادانه و بدون ترسی به ستاد کاندیدای موردنظر خود می‌رود.

وی خاطرنشان کرد: آن زمان فضا به شکلی بود که با کمی تعلل، کشتی ایران به کام مرگ می‌رفت؛ کشور از نظر سیاسی و اقتصادی در محاصره بود و زمانی‌ که رئیس جمهور ایران در مجامع بین المللی سخنرانی می‌کرد، نمایندگان کشورهای دیگر سالن را ترک می‌کردند!

پوری‌حسینی با اشاره به فضای اقتصادی کشور در زمان دولت گذشته، خاطرنشان کرد: آن زمان کشور به هیچ وجه تبادل ارزی با کشورهای دیگر نداشت و نفت کشور را آقای «ب - ز» همچون اموال شخصی می‌فروخت.

وی ادامه داد: آن زمان یک کشور چین هم داشتیم که در مقابل پول نفت به ما جنس می‌فروخت. معتقدم اگر ایران در همان حالت ادامه می‌داد، در تامین مایحتاج کشورمان نیز عاجز ‌می‌شدیم.

رئیس ستاد انتخابات حجت‌الاسلام روحانی در آذربایجان‌شرقی گفت: در حالی‌که به ۱۱ میلیون تن گندم نیاز داشتیم، تنها هفت میلیون تن در کشور تولید می‌شد و مجبور بودیم برای تأمین نیازمان، از دیگر کشورها گندم وارد کنیم، ته سیلوهای گندم و دیگر انبارهای مهم کشور را جارو کشیده بودند؛ اما در طول چهار سال گذشته سیلوهای ما پر شده و قیمت خرید تضمینی گندم نیز سه برابر شده است.

پوری حسینی خاطرنشان کرد: سال ۹۲ بی‌اعتمادی عمیقی بین مسئولان و مردم بود که با انتخاب روحانی، این مشکل حل شد؛ الان با تدبیر و تلاش دولتمردان ویرانه‌هایی که تحویل دولت تدبیر و امید دادند، آباد شده است.

وی با اشاره به مناظره هفته گذشته بین نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری، تاکید کرد: ما معتقدیم ایران را بهتر از آنان می‌سازیم، دولت دکتر روحانی بهتر از آنان به مناطق کم‌برخوردار کشور رسیدگی کرده و خواهد کرد و برای نجات اقتصاد کشور از آنان کارآمدتر است.

وی خاطرنشان کرد: این‌که آنان یارانه بده هستند ولی ما نیستیم، ادعای درستی نیست؛ معتقدیم نباید آخر هر ماه به مردم صدقه بدهیم، بلکه بر این باوریم که باید یارانه را صرف تولید کنیم تا مردم عزتمندانه درآمد کسب کنند و مشکل اشتغال رفع شود.

وی با اشاره به این‌که اکنون زمان شعور انتخاباتی است، عنوان کرد: ضروری است عملکرد دولت روحانی را خانه به خانه بازگو کنیم تا مردم از خدمات دولت در طول این چهار سال باخبر شوند.

پوری‌حسینی با بیان این‌که در طول این چهار سال نگذاشتند به نقطه‌ی مطلوب برسیم، تاکید کرد: رئیس جمهور آمریکا بر این باور است که در طول تاریخ هیچ‌گاه قراردادی همچون برجام علیه آمریکا به امضاء نرسیده است؛ اما دلواپسان ما چطور؟ دولت در مذاکرات هسته‌ای دردهای زیادی کشید و به جای این‌که توانش را برای مذاکره بگذارد، با موانع و مشکلات درونی می‌جنگید.

وی خاطرنشان کرد: نگویید کار تمام شده است، باید عملکرد چهار ساله‌ی دولت را به مردم بازگو کنیم.