معاون حقوقی رییس جمهور با بیان اینکه مردم باید نسبت به تخریب های صورت گرفته از سوی برخی تصمیم درست بگیرند، گفت: برخی از کاندیدها از سیاست های سوخته و روش های غیر اخلاقی تبلیغات رییس جمهور فعلی آمریکا اقتباس کرده اند، که انتظار نمی رفت برخی مدعیان اخلاق ارزشی؛ شیوه های غیراخلاقی کسب قدرت را به هر قیمتی دنبال کنند.

به گزارش ایسنا  حجت الاسلام و المسلمین "مجید انصاری" در نشست خبری با اصحاب رسانه استان کرمان با تبریک اعیاد رجب و شعبان، گفت: در این ایام، کشور شرایط خاصی را سپری می کند، به گونه ای که دو انتخاب مهم ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر و روستا را در پیش رو داریم.

وی یکی از بزرگترین دستاورده های انقلاب اسلامی، را آزادی دانست و افزود: مردم آزادی پیدا کردند و در سرنوشت کشور دخالت دارند و طی 38 سال گذشته رکورد بزرگی جمهوری اسلامی ایران در تعداد انتخابات پشت سر گذاشته است.

عضو ارشد مجمع روحانیون مبارز، دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری را از مهمترین انتخابات کشور دانست و بیان کرد: دولت مسقر باید خدماتی که انجام داده است را بیان کند و در فضای تبلیغات باید به انتقادات پاسخ دهد.

انصاری ادامه داد: انتظار همه مردم و اقتضای نظام، قانون اساسی، مکتب و توصیه های امام راحل و مقام معظم رهبر ی در این است که کاندیداها در مدار اخلاق حرکت کنند و برنامه ها، انتقادات و نقدهای خود را منصفانه به مردم ارایه دهند و باید بدانیم که مردم ایران، مردمی آگاه هستند و براساس عقل و منطق تصمیم می گیرند.

معاون حقوقی رییس جمهور از ناامنی های منطقه سخن به میان آورد و عنوان کرد: بدخواهان سعی دارند با تبلیغات نادرست مردم و جوانان را ناامید کرده تا در انتخابات شرکت نکنند؛ اما باید با انسجام ملی در انتخابات شرکت کنید تا به رخ جهانیان اقتدار نظام کشیده شود و همچنین انسجام و وحدت کشور را تقویت کنیم.

وی با اشاره به اینکه شرکت در انتخابات، هم افزایی قدرت ملی ما را افزایش خواهد داد، تصریح کرد: این انتظار از سوی برخی از کاندیدها مورد بی توجهی قرار گرفته است و بر مدار بد اخلاقی و تخریب امید جوانان حرکت می کنند.

انصاری افزود: برخی ها با سیاه نمایی و بی اخلاقی ها نهایت سواستفاده را می کنند و در اینجا اصحاب رسانه باید هوشیارانه رفتار کنند، شایان ذکر است که توسعه فضای مجازی از برکت دولت تدبیر و امید است و  اکنون هیج روستای بالای 20 خانوار نیست که از نعمت از اینترنت محروم باشد.

وی اعلام کرد: امروز مرخصی گرفتم و با عنوان شخص حقیقی و به عنوان یک فعال سیاسی در این جلسه حضور دارم.

عضو ارشد مجمع روحانیون مبارز با اشاره به منشور اخلاقی تدوین شده در دولت تدبیر و امید، اظهار کرد: در روزهای اول  روحانی بیان کرد که منشور اخلاقی را منتشر می کند و در 100 روز اول ریاست جمهوری خود متن اولیه آن تهیه و پس از مشاوره و ویراستاری در آذرماه سال گذشته متن نهایی و در همایش حقوق شهروندی رونمایی و ابلاغ شد و بلافاصله بخش نامه ای به همه دستگاه زیر مجموعه قوه مجریه ابلاغ شد تا این منشور اجرایی شود.

وی ادامه داد: به وزارت خانه ها نیز اعلام شد تا برنامه های اجرایی و عملیاتی خود را ظرف یک ماه اعلام کنند و همچنین دستیار ویژه ای برای نظارت و اجرای این منشور از سوی رییس جمهور مامور شده است، شایان ذکر است که آخرین اقدام در رابطه با منشور اخلاقی در دستورالعمل مفصلی به سازمان امور استخدامی برای اجرا ابلاغ شده است.

انصاری با بیان این که بخشی از منشور اخلاقی مربوط به قوه قضاییه است، اظهار کرد: با ارایه لوایح به مجلس دیگر خلاءهای قانونی در این خصوص نخواهیم داشت.

معاون حقوقی رییس جمهور بیان کرد: باید مردم بدانند که چه حقوقی در جامعه دارند و در این منشور اخلاقی مشخص شده که مردم چه حقوقی دارند که می توانند مطالبه کنند و و پس از مطالبه مسئولین موظف به اجرا و پاسخگویی هستند که این یک گام بلند و جدیدی در راستای آزادی مردم ایران است.

عضو ارشد مجمع روحانیون مبارز دولت تدبیر و امید را یک دولت حقوقدان معرفی کرد و افزود: شاهد هستیم که سایر رقبا از مفاد این حقوق شهروندی به عنوان برنامه های خود استفاده می کنند و آنچه مورد توجه باید باشد، این است که دولت تدبیر و امید در عمل متوقف نشده است و همین که فضای دانشگاه ها امن تر شده و اصحاب رسانه آزادی بیشتری دارند از اقداماتی بوده که دولت در بخش آزادی ها انجام داده و همه این موارد نشان دهنده اجرای منشور اخلاقی در این دولت بوده است به گونه ای که بیش از 80 درصد عملکرد دولت در راستای اجرای حقوق شهروندی می باشد.

معاون حقوقی رییس جمهور با بیان اینکه مردم باید نسبت به تخریب ها تصمیم درست بگیرند، گفت: برخی از کاندیدها از سیاست های سوخته و روش های غیر اخلاقی تبلیغات ریاست جمهور آمریکا را اقتباس کرده اند، که انتظار نمی رفت برخی مدعیان اخلاق ارزشی، شیوه های غیراخلاقی کسب قدرت را به هر قیمتی دنبال کنند.