استاندار کرمان گفت: ما می توانیم با رای 29 اردیبهشت ماه که حق خودمان است کمک کنیم تا دولت توسعه خواه، خردگرا و دولتی که رتبه کسب و کار را افزایش می دهد، کارآفرین تربیت می کند و جریان امور اقتصادی و سیاسی کشور را در مسیر تعالی فرهنگی و اقتصادی قرار می دهند روی کار بیاید و اگر مشارکت نکنیم معلوم نیست چه وضعی خواهیم داشت.

به گزارش ایسنا،  علیرضا رزم حسینی، امروز چهارشنبه 13 اردیبهشت ماه در مراسم دوازدهمین دوره جایزه افضلی پور، دومین جایزه هنری صبا، ششمین دوره جایزه علی افضلی پور و دومین دوره جایزه کارآفرینی اظهار کرد: در گذشته مرحوم ارجمند کرمانی سلطان قالی جهان بود و امروز هم کارآفرینان و خیرین دانشگاه های متعدد، مدارس و بیمارستان می سازند بنابراین باید هم کارآفرینان هم اساتید دانشگاه و هم علمای روشن ضمیر را تجلیل کنیم.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه سرمایه اجتماعی تولید می کند افزود: در رتبه کسب  کار به برکت دولت یازدهم 30 پله رشد کرده ایم اما متاسفانه در سرمایه اجتماعی پایین هستیم.

رزم حسینی بیان کرد: ما می توانیم با رای 29 اردیبهشت ماه که حق خودمان است کمک کنیم تا دولت توسعه خواه، خردگرا و دولتی که رتبه کسب و کار را افزایش می دهد، کارآفرین تربیت می کند و جریان امور اقتصادی و سیاسی کشور را در مسیر تعالی فرهنگی و اقتصادی قرار می دهند روی کار بیاید و اگر مشارکت نکنیم معلوم نیست چه وضعی خواهیم داشت.

استاندار کرمان با اشاره به خدمات دولت یازدهم در استان کرمان گفت: در حوزه گردشگری در هشت سال گذشته تعداد 32 هزار گردشگر به استان وارد شدند اما فقط در سال گذشته 95 هزار نفر گردشگر به استان کرمان پا گذاشته اند ضمن اینکه 21 اثر میراث فرهنگی همزمان با بخش خصوصی و غیردولتی در حال بازسازی و مرمت است.

وی اظهار کرد: قلعه گنج منطقه ای محروم و فقیر در کشور اکنون به عنوان مقصد گردشگری بین المللی ایجاد شده و نمونه کامل اقتصاد مقاومتی است.

رزم حسینی با بیان اینکه وزیر بهداشت و درمان هفت مرتبه به استان کرمان سفر کرده و در حوزه سلامت اقدامات بسیار چشمگیری انجام شده است گفت: علاوه بر افتتاح بیمارستان های متعدد در شهرستان های مختلف استان، بیمارستان شهیدباهنر نیز دو تا سه ماه آینده به بهره برداری می رسد و حدود 2400 تخت بیمارستانی مجوز داده شده که 1600 تخت با کمک بخش خصوصی به بهره برداری رسیده است.

استاندار کرمان یادآور شد: طی سال های گذشته 26 شرکت دانش بنیان در استان فعالیت داشت که امروز این تعداد به 51 شرکت رسیده است و صادرات آنها از 28 هزار دلار، امروز به 340 میلیون دلار رسیده و همه اینها در فضای همدلی ایجاد شده است.

وی با تاکید بر اینکه نقش دانشگاه در توسعه باید تعریف شود، گفت: دانشگاهیان نه تنها به توسعه نیروی انسانی بلکه به توسعه پیرامون خود باید توجه کنند.

رزم حسینی افزود: متاسفانه ما مدیر توسعه یافته نداریم اما می توان با استفاده از توان بخش خصوصی و کارآفرینانی که از هیچ، همه چیز می سازند کمک بگیریم و چنین افرادی مدیریت گنج های استان کرمان را به عهده بگیرند و به جوانان کار بدهند، چراکه دولت کار ایجاد نمی کند بلکه زمینه ایجاد شغل را به وجود می آورد و شغل باید توسط غیردولتی ها ایجاد شود.

استاندار کرمان خاطرنشان کرد: در استان کرمان سه میلیارد دلار سرمایه گذاری مالی و تامین پروژه ها طی چهار سال گذشته انجام و قفل بسیاری از کارها با برجام باز شده است و امیدواریم در آینده نیز کشوری آباد و توانمند در همه عرصه ها داشته باشیم.