معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: صورتحساب حرف های درشت مخالفان علیه دولت، باید برای مردم ارائه شود و اگر در جایی از تامین معیشت، اشتغال و رفاه برای زندگی مردم سخنی به میان آمده و وعده هایی داده می شود، باید راهکارهای رفاه نیز ارائه شود.

به گزارش ایرنا محمدباقر نوبخت عصر پنجشنبه در جشنواره نشاط و امید در سالن یادگار امام رشت اظهار کرد: گشوده شدن گره بزرگ محاصره اقتصادی و شکستن دیوار تحریم ها علیه ایران اسلامی را افتخار بزرگ دولت تدبیر و امید عنوان کرد.

سخنگوی دولت اضافه کرد: تکمیل راه آهن تهران به همدان و تهران به رشت و بسیاری دیگر از پروژه های مهم عمرانی، تنها اقداماتی در راستای توسعه فیزیکی در دولت یازدهم است.

وی پیروزی در مذاکرات هسته ای را گام بزرگ و موفق دیپلماسی ایران در دنیا دانست و افزود: دولت تدبیر و امید با حمایت قاطعانه مقام معظم رهبری و با پشتیبانی ملت غیور و همچنین برخورداری از فن مذاکره بین تیم دیپلماسی دولت، موفق شد حلقه بی رحمانه تحریم اقتصادی به دور ایران را در هم بشکند.

نوبخت تصریح کرد: با همت دولتمردان دولت یازدهم، امروز پس از گذشتن از دوران سخت تحریم می توانیم به هر میزان که لازم است، نفت صادر کنیم .

معاون رئیس جمهوری تاکید کرد: باید عملکردهای مثبت دولتمردان به مردم گزارش داده شود چرا که ورود هواپیما به ایران در شرایطی که مردم مجبور بودند به خاطر تحریم های ظالمانه با هواپیماهای فرسوده سفر کنند، بیانگر پیروزی ایران است .

نوبخت با اشاره به افزایش شش برابری اعتبارات دولت یازدهم در بخش ورزش نسبت به دولت گذشته گفت: هدف دولت تدبیر و امید، ارائه اعداد و ارقام نیست بلکه تمام تلاش دولت یازدهم در راستای فراهم سازی زمینه رفاه و امنیت و آرامش در میهن اسلامی است.

 جشنوار نشاط و امید به مناسبت فرارسیدن روز میلاد حضرت علی اکبر(ع)و روز جوان ، عصر پنجشنبه با حضور استاندار گیلان ، مدیران کل ورزش و جوانان و آموزش و پرورش و مسئولان ورزشی استان و همچنین تیم فوتبال سپیدرود رشت و جمع کثیری از جوانان در سالن یادگار امام(ره) رشت برگزار شد.