سخنگوی حزب اعتدال و توسعه گفت: حاکمیت مردم در بسیاری از اصول نادیده گرفته شده است اما این موضوع در میان اصلاح طلبان مهمترین شاخصه است.

به گزارش ایرنا، اسماعیل شجاعی شامگاه شنبه در جمع گروهی از مردم در ستاد انتخاباتی دکتر روحانی در مشهد افزود: دولت روحانی به اصل حاکمیت مردم معتقد بوده است و آن را سرلوحه خود قرار داده است.

وی با اشاره به دستاوردهای دولت یازدهم اظهار کرد: روحانی در سیاست های خارجی موفقیت های بزرگی به ارمغان آورد و توانست برای رکود و تورم کاری کند که اکنون رقبای انتخاباتی سوالی در این خصوص از وی نمی پرسند.

شجاعی با اشاره به نگرانی برخی از آزادی مردم خاطر نشان کرد: رسانه ها در دولت یازدهم آزادی کاملی داشتند و حتی نقد های جدی را هم به دولت کردند اما دولت های اصول گرا مدام نگران آزادی رسانه ها و مردم بودند.

وی با اشاره به وضعیت اقتصادی در دولت نهم و دهم بیان کرد: وضعیت اقتصاد ما در آن هشت سال برابر با هشت سال جنگ تحمیلی و بسا بدتر هم بود.

شجاعی با بیان اینکه نرخ تورم در دولت روحانی پس از 35 سال تک رقمی شد، بیان کرد: علاوه بر آن نرخ مشارکت اقتصادی نیز افزایش یافت و مردم به یک ثبات اقتصادی دست یافتند.

سخنگوی حزب اعتدال و توسعه با اشاره به قانون حقوق شهروندی دکتر روحانی گفت: این موضوع توجه ویژه به شهروندان را نشان می دهد و علاوه بر آن باز شدن فضای فرهنگی ومجازی از دیگر کارهای روحانی بود.

وی با اشاره به اینکه روحانی در جذب سرمایه گذاران نیزموفق عمل کرده است افزود: روحانی برای ایجاد اشتغال در کشور سرمایه گذاران خارجی زیادی را به داخل کشور جذب کرد که این موضوع خود نشان از صلح طلبی و تعامل خوب با کشورهای گوناگون است.

شجاعی با بیان اینکه مشارکت پایین مردم در انتخابات تنها حریف روحانی برای ریاست جمهوری است خاطر نشان کرد: قالیباف و رئیسی به هیچ عنوان توان رقابت با دکتر روحانی را ندارند.