رئیس ستاد انتخابات حسن روحانی در کردستان و نماینده پیشین مردم در مجلس شورای اسلامی گفت: پرداخت یارانه و افزایش آن راهکار غلط برای از بین بردن فقر است.

به گزارش ایرنا، جلال جلالی زاده شامگاه شنبه در افتتاح ستاد انتخابات حسن روحانی در قروه افزود: برای اینکه مردم به حق واقعی خودشان برسند باید مراکز اشتغال ایجاد کرد و با اشتغالزایی می توان جلو بیکاری را که عامل فقر است، گرفت.

وی گفتمان را راه اصلی کشورداری توصیف کرد و گفت: امروزه مسائل از طریق گفت و گو حل می شود، مردم دیگر تحمل فشار و جنگ را ندارند و به دنبال آشتی و امنیت هستند که این مهم با برجام ایجاد شد و تداوم آن نیازمند مراقبت است.

نماینده پیشین مردم سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی افزود: در این انتخابات 2 جریان در حال پیشروی است، یک جریان شهروند محور و راست گفتار و دیگری جریان دروغ محوری بوده که در این میان باید به شناخت جریان اعتدال و عقلانیت رسید و درست انتخاب کرد.

جلالی زاده با اشاره به اینکه اهمیت دادن به اقلیت ها در دولت یازدهم باعث دلگرمی مردم کردستان شد، افزود: کردستان در مسیر توسعه قرار داد و این راه نیازمند انتخاب مجدد دولت اعتدال و عقلانیت است و باید جریان خردگرایی و دموکراسی را ترجیح داد و رئیس جمهوری را انتخاب کرد که نماد صلح و عقلانیت در جهان باشد.

وی افزود: اکنون با نگاه ویژه روحانی به کردستان، این استان با سرعت بالایی در راستای توسعه قرار گرفته است و نباید روند ان متوقف شود.

** ملت ایران خواستار تعامل با کل دنیا است

در این آیین یکی از نمایندگان ادوار مجلس نیز با اشاره به اینکه اولویت نخست کشور صلح و تعامل با کل دنیا است، گفت: ایران برخوردار از یک تمدن باز و تاریخی است که اگر با بینش و سیاست باز با دنیا برخورد کند، تاثیر مهمی در منافع کشور دارد.

حسین لقمانیان افزود: تا این ملت در صلح واقعی زندگی نکند، هیچ پیشرفتی حاصل نخواهد شد و باید کسی را انتخاب کرد که خواستار تعامل با دنیا در راستای صلح باشد چرا که ملت ما از جنگ خسته شده اند.

به گفته وی در ساخت تمدن، تمام اقوام نقش مهمی دارند و استقلال ملی و حاکمیت سرزمین در گرو نحوه برخورد دولت ها با ملت است.

لقمانیان اضافه کرد: رای به جریان اعتدال و عقلانیت یعنی رأی به جریانی که برای مردم و انتخاب آنها ارزش قائل است نه جریانی که مردم را در دایره تصمیم گیری نمی بیند.

نماینده همدان در مجلس ششم با اشاره به اینکه مردم برای تغییر شرایط کشور در انتخابات شرکت می کنند، گفت: اگر این تغییر حاصل نشود و به نفع مردم هیچ کاری نشود دیگر انتخابات معنایی ندارد.

وی ادامه داد: آگاهانه رای دادن، لازمه ملت آگاه است و رای حق مردم است نه تکلیف، چرا که مردم حق دارند در تعیین سرنوشت برای آینده نقش داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه ایران در یک منطقه پیچیده و حساس از لحاظ جغرافیایی و سیاسی قرار دارد، خاطرنشان کرد: باید رئیس جمهوری را به قدرت رساند که با دنیا تعامل داشته باشد.