قاسم مرادی، معاون اجرایی ستاد مرکزی روحانی در فارس در جریان بازدید از ستاد مردمی اصولگریان معتدل حامی این کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در استان ضمن ابراز خرسندی از حمایت این طیف سیاسی کشور از کاندیداتوری روحانی در انتخابات، بیان کرد: جای خوشبختی است که پس از گذشت ٤٠ سال از انقلاب، نگاه ستیزگرانه جریانات سیاسی، جای خود را به حفظ منافع ملی داده است.

به گزارش سحر - پایگاه اطلاع رسانی ستاد انتخاباتی دکتر حسن روحانی- مرادی معیار خود را برای تشخیص یک کاندیدای خوب، تحلیل فرزانگان و عقلای کشور برشمرد و افزود: در ٤ سال گذشته حمایت دانشمندان، هنرمندان، مطبوعات و ...از دکتر روحانی گویای این مدعاست.

معاون اجرایی ستاد مرکزی روحانی در فارس ادامه داد: تجربه ٤٠ سال گذشته انقلاب نشان داده که هیچ یک از جریانات سیاسی کشور قابل حذف نیستند و اگر عقلای دو طیف به هم نزدیک تر شوند قطعا کشور روی آرامش و عقلانیت به خود می گیرد.

به گفته مرادی، اگرچه کشورهای خاورمیانه دچار چالش هایی هستند اما ایران در میان درگیریهای خاورمیانه، کشوری آرام و امن است اما با این اوصاف زیبنده نیست که سرمایه انسانی بالای سه میلیون نفر که همگی تحصیلکرده هستند، بیکار باشند.

وی معتقد است که همه کاندیداهای این دوره از انتخابات، منافع ملی را مدنظر قرار نداده‌اند؛ اگر اینگونه نبود، خیال همگان راحت بود که بالاخره یک نفر رئیس جمهور کشور خواهد شد.

این فعال سیاسی اصلاح طلب اظهار کرد: اینکه اصلاح طلبان در سال ٩٢، یکپارچه پشت سر دکتر روحانی، که هیچگاه ادعای اصلاح طلبی نکرد قرار گرفتند، به علت توافق بر سر منافع ملی بود.

مرادی با بیان اینکه باید بدانیم که تفاوت زیادی بین روحانی و کاندیدایی که صداقت را زیر پا می گذارند وجود دارد، ابراز امیدواری کرد که دولت تدبیر و امید با قدرت و افزایش ارا بیشتری منتخب مردم در پایان انتخابات شود.

وی در بخش پایانی سخنان خود در واکنش به سهم خواهی اصلاح طلبان پس از انتخابات، گفت: ستاد مرکزی فارس هیچ نگاهی به بعد از انتخابات ندارد و هیچ یک از اعضایی که در راس قرار گرفته اند، قصد بازگشت به قدرت را نداشته و ندارند.

مرادی در توجیه گفته فوق خود، اظهار کرد: ما مانند ستاد بعضی از کاندیداها پول نداریم که بسته های فرهنگی توزیع کنیم و همچنان که پول های بی حد و حساب دستمان نیست و آنچه که از دستمان برآمده، تلاش بدون چشمداشت به آینده انتخابات است.

او تاکید کرد: ما اصلاح طلبان نه در دور گذشته و نه هم اکنون، هیچ سهمی از روحانی جز تلاش در راستای منافع ملی نداشته و نداریم.

امین عربی، رئیس ستاد مردمی اصولگریان معتدل حامی روحانی در استان فارس نیز با تشریح برنامه های این ستاد که ذیل ستاد مرکزی دکتر روحانی در استان راه اندازی شده، بیان کرد: با هماهنگی ستاد مرکزی کارها را به پیش می بریم و تا پایان انتخابات این ساز و کار را ادامه خواهیم داد.

وی به تفاوت دو جریان اصولگرایی و اصلاح طلبی در کشور اشاره و در این خصوص اظهار کرد: اگرچه دفاع از کشور و ارزش ها اولویت همه جریانهای سیاسی در کشور است اما آنچه که اختلاف سلیقه ایجاد کرده، روش اجرا و مملکت داری آنها است.

عربی ادامه داد: جایی که حرف از پیشرفت و آبادانی کشور در میان باشد هم اصلاح طلب و هم اصولگرا به این سمت پیش می روند.

وی با ذکر این مطلب که ما در این ستاد به دنبال هماهنگی و وحدت هستیم و سازمان دهی ما بر این اساس شکل گرفته است، بیان کرد: کار ما در این ستاد کاملا شورایی است.

عربی به مشخص شدن رؤسای شهرستان ها و تشکیل کمیته ها اشاره و عنوان کرد: مکانهایی را در سطح شهر شیراز و شهرستانها تجهیز و راه اندازی کرده ایم.

مکمل ستاد مرکزی هستیم، نه رقیب

وی با بیان اینکه ما مکمل ستاد مرکزی هستیم، نه رقیب؛ خاطرنشان کرد: آموزش به جامعه‌ی هدف را در دستور کار قرار داده ایم.

رئیس ستاد مردمی اصولگرایان معتدل روحانی در فارس یادآور شد: برنامه ریزی جهت برگزاری همایش ها با هم افزایی ستاد مرکزی در دستور کار قرار گرفته است.

ناصر بهمنی، معاون امور احزاب و تشکل های سیاسی و مدنی ستاد مرکزی روحانی در فارس نیز در حاشیه این بازدید با تصریح بر اینکه در مرحله حساسی از انتخاب قرار گرفته ایم و بیش از حساسیت بر انتخاب افراد، مسیری که امنیت و ثبات را نشان می دهد از اهمیت بالاتری قرار دارد، خاطرنشان کرد: رسالت همه انسانهایی که دل در گرو رشد و آبادانی ایران دارند این است که به سهم خود مردم را آگاه کنند تا انتخاب اصلح را به منصه ظهور برسانند.

وی با بیان اینکه متاسفانه برخی گرایش ها، اقشار آسیب پذیر و نیازمند را ابزار تبلیغاتی خود قرار داده اند، عنوان کرد: هدف این است که همه طیف هایی که می توانند رو به سمت این دولت داشته باشند را از دست ندهیم.